736> West Side Story


west_1Rež.: Jerome Robbins, Robert Wise
Vaidina: Natalie Wood, George Chakiris, Richard Beymer
1961 m., JAV, 152 min
Žanras: romantinė kriminalinė drama, miuziklas, trileris
imdb nuoroda čia.

Dar vienas klasikinis filmas, o dar ir mano mėgstamo – miuziklo žanro. Tai istorija apie nuolat konfliktuojančias dvi grupes: niujorkiečių Jets ir puertorikiečių Sharks. Visai to nenorėdami į jų nesantaikos sūkurį patenka tik atvykusi puertorikietė Marija, Sharks lyderio sesuo, ir Jets nario brolis Tonis, įsimylėję vienas kitą iš pirmo žvilgsnio.

Šį filmą rekomenduoju tik miuziklo žanro mėgėjams, nes kitu atveju įdomu, ar visą ištversite. Ne, dainuojama mažiau nei kokiame nors ,,Les Miserables“, tačiau nuo pat pradžių yra nemažai šokama, netgi eidami ar mušdamiesi personažai juda taip, lyg tos muštynės ar ėjimas būtų tik dar vienas šokis. Iš tikrųjų, žiūrisi įdomiai, plastiški judesiai priduoda žavesio. Po kiek laiko šokių judesius užgožia dainos – nė neabejojau, kad po filmo dar nesyk klausysiu nuostabiosios ,,Tonight“, ,,Maria“ ar ,,A Boy Like That/I Have a Love“. Ir darsyk belieka dėkoti serialui Glee, kuris kad ir su primityviu siužetu, bet prieš kiek laiko supažindino mane ir su West Side Story dainomis. Tiesa, pagrindiniai veikėjai dainuoja ne savo balsais, tačiau iš tikrųjų tai nė kiek nesvarbu. Žiūrint į Tonį, dainuojantį ,,Maria“, atėjo mintis, kad jis ten kone sudievintai parodytas.

Siužetas įtraukė ne nuo pradžių, o įdomumą pajaučiau (neskaitant patikusios choreografijos ir dainų) tik paskutinę valandą. Viena kita yra ir liūdnesnė scena, taigi, tai nėra filmas iš serijos ,,mūsų dienos kaip šventė“, pati tema sudėtinga, aktuali iki šių dienų. Tai ne tik kova tarp rasių, bet ir neprisiėmimas atsakomybės už veiksmus, pasekmių nematymas, o tiksliau pamatymas, kai jau būna per vėlu. Kuo daugiau galvoju dabar, tuo siužetas išties atrodo vis stipresnis.

Filmas pasižymėjęs ir tuo, kad sugebėjo net dešimt ,,Oskarų“ laimėti. 7/10

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: