738> The Girl Next Door


04938420_Rež.: Gregory Wilson
Vaidina: William Atherton, Blythe Auffarth, Blanche Baker
2007 m., JAV, 91 min
Žanras: kriminalinė siaubo drama, trileris
imdb nuoroda čia.

Pirmiausia verta paminėti, kad, jei nuspręstumėte žiūrėti šį filmą, tik nesumaišykite su to paties pavadinimo 2004-ųjų romantine komedija, kurią lietuviai išvertė kaip ,,Mano kaimynė – pornožvaigždė“ (arba atvirkščiai: jei norite būtent tos komedijos, per klaidą neįsijunkite šio).

You think you know about pain? Talk to my second wife. When she was nineteen she got between a couple of fighting cats, and one of them went at her, climbed her like a tree, tore gashes out of her thighs and breasts and belly that you can still see today. She got thirty stitches and a fever that lasted for days. My second wife says that’s pain. She doesn’t know shit, that woman.

Anotacijos nerašau, kadangi, kaip ir būdinga daugeliui siaubo filmų, jis nėra sudėtingas, tad geriau visas detales pamatyti jau įsijungiant. Ši kino juosta galėtų sudominti tuos, kurie mėgsta ,,realaus gyvenimo“ siaubą, nes mistikos jokios čia ir su žiburiu neatrasi. O jei dar patiko Ils , Eden Lake ar pan., manau, didėja galimybė, kad ir patiks.

Pačioje pradžioje trumpam rodomas vyriškis, o netrukus yra persikeliama į jo vaikystę, kai ir įvyko baisus įvykis, kurio išmesti iš galvos jis taip ir nesugebėjo. O viskas buvo taip gražu: nerūpestinga vaikystė, popietės pas kaimynę draugo mamą, kuri nevengdavo šnekėti įvairiausiomis temomis ir vaišindavo alumi, galiausiai – graži pažintis su ką tik atsikėlusia mergina, kuri prarado tėvus. Tačiau po truputį įtampa kyla, atsiranda užuomazgų to, kas vėliau tik išsiplėtos, o man jau darosi gaila ir baisu. Taip norėjosi, kad kažkokiu stebuklingu būdu siužetas pakryptų į kad ir eilinio romantinio filmo pusę.

Į žiauriai besielgiančius vaikus žiūrėti sunku visuomet, dar sunkiau galvojant, o kaip gi po to jie gyvens? O čia dar prisidėjo ir suaugęs asmuo, savo pyktį ir nesėkmes meilės srityje nusprendusi išlieti ant niekuo neprasikaltusio žmogaus. Jau nekalbant apie kreivas pažiūras, kurias diegė ne tik savo, bet ir kaimynų vaikais. Žinoma, kaip ir kiekvienas žiūrintis filmą, taip ir aš galvojau: kodėl niekas niekam nepapasakoja? Juk buvo tiek galimybių. Bet tuomet pagalvoji, kad jie vaikai, jie patys iš karto nesuprato, kad daro blogai, o matydami suaugusio žmogaus elgesį galvojo, kad galgi čia nieko blogo. Kažkam pritrūko drąsos, o kur dar baimė: juk viso to papasakojimas padarytų ir patį skundiką, kuris viską matė, kaltu. Ir tai taip liūdna.

Filmas nukelia į 1958-uosius, o negana to, ir pats pastatymas turėjo tos atmosferos, kuri būdinga seniesiems siaubo filmams (kad ir The Last House on the Left, I Spit on Your Grave ar pan.). Na žinot, jokių nereikalingų ,,lindimų iš už kampo“, standartine patapusios muzikėlės, kuri naudojama įtampai didinti, net ir kraujo klanų nematyti, viskas atrodo pakankamai tikroviška. Kalbant apie tikrovę, šis filmas yra paremtas tikrais faktais (apie tikrąją istoriją galite paskaityti čia) ir tuos faktus perskaičius net ima atrodyti, kad filme pateiktas pakankamai ,,švelnus“ variantas.

Kažkaip atrodo, kad seniai taip buvo, kad nuoširdžiai imčiau į širdį viską, kas vyko šioje kino juostoje. Siaubo filmai retai sukelia man tokius jausmus, dažnai norisi pasakyti, kad taip ir reikia kvailai besielgiantiems, o tuo tarpu čia man buvo labai gaila, liūdna ir nejauku, taip ir norėjosi žiūrint į kankintojus sakyti, o ką, jei jus kankintų, o ką jei kuris nors iš jūsų bus kitas?

Ir ta pabaiga… Kaip ir teisinga, kaip ir ne. Pagrindinis veikėjas sakosi pasimokęs iš tos istorijos, tik ar mokytis reikia tokiais būdais? Dar jis kalba, kad visada prisimins pamoką, kurioje sakoma ,,it’s what you do last that counts“. Bet nežinau, ką jis turėtų padaryti, kad būtų užmiršta praeitis.

Taigi, vien iš viso aprašymo matot, kad palietė šis filmas taip, kaip nesitikėjau. 7/10

P.S. kai kur šio filmo pavadinimas rašomas kaip Jack Ketchum’s the Girl Next Door.

Ir pabaigai. Pasirodo, yra sukurtas, kaip supratau, labiau į faktus atsižvelgianti biografinė kriminalinė drama ,,An American Crime“, kurią ateity tikrai reiks pažiūrėti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: