741> Lolita / Lolita


lolitaRež.: Stanley Kubrick
Vaidina: James Mason, Shelley Winters, Sue Lyon
1962 m., JAV, Didžioji Britanija, 152 min
Žanras: romantinė drama
imdb nuoroda čia.

Tai pirmoji V. Nabokovo romano ,,Lolita“ ekranizacija. Vėlesnė pasirodė 1997-aisiais, ji irgi buvo mano planuose, bet galop nusprendžiau, kad man jau visiškai per akis šios istorijos.

Siužetas sukasi apie profesorių Humbertą Humbertą, kuris susižavi našlės Šarlotės Heiz keturiolikamete dukra Dolores (dar kitaip vadinama Lolita).

Iš karto prisipažįstu, kad knygą skaičiau prieš keletą metų ir jos siužetas nepatiko (nors rašymo stilius paliko gerą įspūdį). Tačiau ekranizacijas norėjau pamatyti, kadangi pasitaiko, kad ir rečiau, kai filmas pranoksta knygą. O čia dar ir S. Kubrick, kurio talentu jau nesyk esu įsitikinusi. Bet šį kartą supratau, kad visgi ši istorija yra tiesiog ,,ne mano“. Pradžioje dar buvo lyg ir įdomu, bet vėliau kiekviena minutė ėjo baisiai lėtai. O juk pats filmas netrumpas – pustrečios valandos. Dėl to ir numečiau vienąsyk, o galop po kiek laiko dar per du kartus ir įveikiau. Visgi, nuomonės taip ir nebepakeičiau.

Tačiau pastatymas nėra blogas, mano akimis, yra daug gerų dalykų. Lolitą vaidinanti aktorė pasirodė puikiai tinkama šiam vaidmeniui. Tipiška anų laikų gražuolė šviesiaplaukė (nors knygoje ji kiek kitaip pavaizduota), įtaigiai vaidinusi iš pažiūros naivią ir mielą, bet tuo pačiu ir gerai apsvarstančią kiekvieną savo žingsnį, nevengiančią flirtuoti ir žaisti su Humbertu. Humbertą vaidinęs aktorius taip pat tiko, jei darsyk skaityčiau knygą, manau, nesunkiai iš atminties jo išvaizdą susiečiau su personažu, apie kurį skaitau. Personažai ganėtinai spalvingi, įsimintiniausias – Lolitos mamos. Subtilumas, estetika – to netrūksta kino juostai. Apie tai, kiek toli pažengę personažų santykiai, kiekvienas žiūrovas suprasti gali tik pasitelkęs vaizduotę beklausant tam tikrų dialoguose esančių užuominų. Jokio vulgarumo čia ir su žiburiu nerasite.

Aišku, jei lygintume su romanu, yra ne vienas skirtumas, o man pačiai labiausiai trūko Humberto ryšio su nimfetėmis, jo santykių su moterimis praeityje, kas leistų kiek giliau pažinti personažą.

6/10

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: