Pradžia > John Cassavetes, Mia Farrow, Roman Polanski, Ruth Gordon > 746> Rosemary’s Baby / Rozmari kūdikis

746> Rosemary’s Baby / Rozmari kūdikis


rosemarysbaby4Rež.: Roman Polanski
Vaidina: Mia Farrow, John Cassavetes, Ruth Gordon
1968 m., JAV, 136 min
Žanras: mistinė siaubo drama
imdb nuoroda čia.

Apie filmą žinojau anksčiau nei faktą, kad jis pastatytas pagal to paties pavadinimo knygą (ji yra ir lietuviškai išleista). Tačiau vis vien taip nutiko, kad ją perskaičiau pirmiau nei prisiruošiau pažiūrėti kino juostą. Ir šiuo atveju tai man ganėtinai trukdė mėgautis peržiūra.

Nes iš tikrųjų geriau nežinoti pabaigos, pamenu, pati skaitydama spėliojau, tai kaip čia baigsis. Ar čia nėsčioji prisigalvoja, ar kaimynai išdurnėję, ar kokia kita priežastis išaiškės. O dabar tiesiog žiūrėjau ir nervinausi, žinodama kaip viskas užsibaigs. Pagrindinė veikėja atrodė kvailoka, o jos elgesys būdavo visai ne toks, kokio norėjosi. Bet čia ne filmo problema, nes lygiai taip pat atrodė ir skaitant. Rozmari vyrą iš viso norėjo iš namų išvyt jau pačią pirmą dieną, toks antipatiškas man jo veikėjas, kad net nesvarbu buvo, ar jis susijęs su vykstančiais negerumais, ar ne.

Beje, pastatymas gražus ir traukiantis akį. Sapnų/haliucinacijų/nesvarbu kaip pavadinsite scenos ypatingai įdomiai ir vaizdžiai pateiktos. Filmas nėra orientuotas į įprastą staigų išgąsdinimą, todėl tempas lėtas, jokių netikėtų susidūrimų, apskritai, siaubo žanro jis labiau dėl savo pačios istorijos, kuri kraupi pagrindinei veikėjai, o ne žiūrovams.

Mia Farrow vaidyba paliko itin gerą įspūdį, tad net ir nusprendžiau, kad ateity nebežiūrėsiu šiemet pasirodžiusio dviejų serijų mini serialo (kuris ir geru įvertinimu nepasižymi). Paprasčiausiai ji man dabar visam ir liks toji Rozmari.

Labiausiai įstrigęs minusas man buvo tas, kad nebuvo to perėjimo nuo sveikos iki prastai besijaučiančios Rozmari. Nes ji vienu momentu sveika, kitu – jau visiškai pasikeitusi. Iš esmės, filmo trukmė tokia, kad manau, tai būtų buvę galima įgyvendinti. Na, ir pamenu, kaip sunervino knygos pabaiga, o kadangi ji ir filme nepakeista, tai ir čia nepatiko. Tiesiog nenorėjau būtent tokios atomazgos šioje istorijoje. O kad veikėjai nervinantys tai galiu atleisti visiems (nes jie tokie ir turėjo būti) išskyrus pagrindinę veikėją. 7/10

O jei visgi kam įdomu, apie ką šis filmas, tai trumpai galiu užsiminti, kad kino juostoje pasakojama apie neseniai susituokusią porą, kuri atsikelia į naują butą. Šiame name praeity yra įvykusių keistų mirčių, o pirmosiomis jų gyvenimo dienomis nusižudo kaimynystėje gyvenusi mergina. Tačiau įtarti, kad kažkas čia iš tiesų vyksta nepaaiškinamo, Rozmari ima įtarti tik besilaukdama kūdikio.

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: