Pradžia > Andrés Baiz, Clara Lago, Martina García, Quim Gutiérrez > 761> La Cara Oculta / The Hidden Face / Paslėptas veidas (2011)

761> La Cara Oculta / The Hidden Face / Paslėptas veidas (2011)


8b3fd584e4e67cb4342b0e65d3eef538Rež.: Andrés Baiz
Vaidina: Quim Gutiérrez, Martina García, Clara Lago
2011 m., Ispanija, Kolumbija, ispanų k., 97 min
Žanras: mistinis trileris, drama
imdb nuoroda čia.

Aš manau, kad bent jau girdėję apie šį filmą esate. Milijoną kartų minėtas vienoje facebook filmų grupėje kaip viena geriausių, įdomiausių kino juostų, dar ir aplinkinių siūlytas ne kartą – tai, kaip neretai būna, mane ilgą laiką skatino vengti šio filmo. Juolab, kad žinojau, jog geriausia nieko (ar beveik nieko) nežinoti apie siužetą, o deja deja, nemaža dalis komentatorių vis užsimiršta ir parašo: ,, tai koks gi ten filmas, kuriame…“ ir t.t. Bet pagaliau ir aš būsiu jį pamačiusi.

Nieko nereikalingo nespoilindama pasakysiu, kad pradžia atrodo kaip koks kone siaubo filmas. Po to, kai su vyru išsiskiria jo mylima moteris tiesiog palikdama vaizdo įrašą, jis po kiek laiko užmezga naujus santykius. Naujoji simpatija vyriškio namuose ima girdėti keistus garsus, matyti, rodos, neįmanomus reiškinius.

Taigi, gal būtų buvęs didesnis ,,vau“, jei nebūčiau tos svarbios paslapties žinojusi, bet kita vertus, tai skatino mane tik dar labiau spėlioti, kaip viskas pasibaigs, kurti įvairius scenarijus. Idėja puiki, nėra čia ko ir kalbėti apie tai. Įdomi, vis šis tas naujo ir nematyto, tiesa, turėdama pakankamai lakią vaizduotę po pusės filmo visiškai nuspėjau pabaigą – bet kino juostai pasibaigus tiesiog liko džiaugtis, kad būtent šį pabaigos variantą pasirinko, nes nesakykit, ji puiki.

Visgi pats siužeto vystymas man nebuvo kažkoks didelis tobulas dalykas. Pats siužeto išdėstymas rodant nenuosekliai man patiko, taip sukuriama ir įtampos, ir mįslių, ir daugybę klausimų apie tai, kas čia vyksta. Visgi, nežinau, gal tik mane vieną, bet nuoširdžiai erzino naujoji to vyro mergina, kuri beveik visą laiką prausėsi/maudėsi/vaikščiojo su rankšluosčiu ir šlapiais plaukais. Argi nėra kitos veiklos, kuria galima užsiimti? Kitas minusas – visiškai nepajutau laiko tėkmės. kiek laiko truko ši istorija? Apskritai, kaip čia taip lengvai toji naujoji mergina atsikraustė kone kitą dieną po susipažinimo? Ar po keleto dienų tai įvyko? Kažkaip tas laikas paskendo rūke. 7/10

Ir dar, kadangi filmas vyksta ispanų kalba, siūlau rinktis kad ir angliškus titrus, kurie, manau, bus daug tikslesni nei mėgėjiškas lietuviškas vertimas, kuriame nelogiškumų tiek daug, kad nė nesuvokiu, kaip įgarsinantys (lygiai taip pat tie, kurie titrus kuria) nepastebi, kad logikos trūksta ne tik tame, kad skiriasi lietuviško ir ispaniško žodžių reikšmė (nors ji turi reikšt tą patį), bet ir kai kuriuose sakiniuose, kur bandai pagauti mintį, bet taip ir nesiseka.

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: