Pradžia > Edwin Neal, Gunnar Hansen, Marilyn Burns, Teri McMinnl, Tobe Hooper > 775> The Texas Chain Saw Massacre / Kruvinosios skerdynės Teksase (1974)

775> The Texas Chain Saw Massacre / Kruvinosios skerdynės Teksase (1974)


Texas-Chainsaw-ChronologicalRež.: Tobe Hooper
Vaidina: Marilyn Burns, Teri McMinnl, Gunnar Hansen, Edwin Neal
1
974 m., JAV, 95 min
Žanras: siaubo
imdb nuoroda čia.

Nuo kriminalinių pereinu prie siaubo klasika tikriausiai jau tapusių Kruvinųjų skerdynių Teksase. Pripažinsiu, visai traukė pažiūrėti remake’ą (2003 m.), bet kadangi jau ne kartą esu įsitikinusi, kokie šaunūs buvo tam laikotarpyje siaubo filmai, įsijungiau būtent originalą.

Daug spiegimo, klykimo, šiek tiek bėgimo, kraujo – minimaliai, gal tik pabaigoje daugiau. Užtat veikėjų charakteriai spalvingi, blogiukai – tikri pamišėliai, kurių juokas išgąsdintų kiekvieną, o ir ,,geriečiai“ nepasakyčiau, kad labai teigimai parodyti: kažkas supykęs dėl vieno, kažkas dėl kito. Kaip įprasta, siužeto centre – grupelė jaunuolių, tik, kaip bebūtų keista, vienas iš jų – net ir neįgalus. Toliau – apleistas namas, daug krūmų, žolės, namai vienas nuo kito toli, o dar ir nelabai aišku, ką juose rasi: ar žudiką maniaką, ar lavoną, ar dar ką nors. Taigi, bet ką, tik ne pagalbos.  Čia iš tų filmų, kur žudoma tiesiog tam, kad žudyt. Jokio paaiškinimo, tiesiog susitaikykite su tokiu faktu, kad tai yra daroma ir neklauskite kodėl.

Nereikalingi veikėjai pražudomi gan greitai. Kai kurie netgi labai greitai. Bet svarbiausia tai, kad dauguma jų miršta (tiksliau – nužudomi) taip, kad net nespėji sureaguoti: štai jie dar tik ėjo, o staiga išlindo žudikas, gerai trenktelėjo ir viskas. Laukiame kitos aukos pasirodymo. Todėl žiūrėti buvo nuobodoka, įtampa visiškai nekuriama, neaišku nei kodėl taip vyksta, net ir veikėjai kai išeidavo vienas po kito, tai darydavo kažkaip be jokių didesnių paaiškinimų, nesijautė laiko tėkmės, nes atrodė, vieni vos išėjo, o kiti likę jau po minutės išsigandę išeina jų ieškot.

Įdomesnės gal 15-20 paskutinių minučių, kai galime susipažinti su tuo, kas žudo. Beje, sakyčiau negerai, kad kažkaip visada į viešumą išeina Leatherface, o tai, kad yra šiame filme ir tai, kas be jo žudo, mažai kur akcentuojama. Taigi, bus žudikų ne vienas, o svarbiausia, kad jie visi keisti, pamišę ir įdomūs.

Antroji dalis, kiek mačiau, jau prirašyta ne tik prie siaubo, bet ir komedijos žanro. Iš tikrųjų, ir šioje dalyje komedijos elementų yra nemažai. Vietomis balsu kvatotis norėjosi.

Bet jei taip vertinant bendrai, man filmas pabodo ganėtinai greitai, nelabai ką įdomaus mačiau iki tų paskutinių 15 minučių. Nors žinoma, kaip siaubo filmą, galima jį pagirti už įdomesnius žudikų charakterius, siaubo varymą ne kažkokiais kraujais besitaškančiais, o blogiukų siaubingu juoku, erzulį variusiu merginos nesibaigiančiu klykimu.

5/10

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: