Pradžia > Donald Pleasence, John Carpenter > 782> Halloween / Helovynas (1978)

782> Halloween / Helovynas (1978)


halloweenRež.: John Carpenter
Vaidina: Donald Pleasence, Jamie Lee Curtis,
1978 m., JAV, 91 min
Žanras: siaubo
imdb nuoroda čia.

Tai filmas apie žudiką maniaką, kuris siautėja būtent Helovyno naktį, užsidėjęs kaukę. Yra sukurtas ne vienas tęsinys, taip pat, ir perdirbinys. Iš tikrųjų, kiek baisu juos bus žiūrėti, jei ateity nuspręsiu, nes nevyniodama žodžių į vatą galiu pasakyti, kad tai vienas geriausių siaubo filmų, kuriuos man yra tekę matyti.

Visų pirma, kas man yra svarbus faktorius tokio žanro filme, įtampa yra išlaikoma visas pusantros valandos. Kraupi muzika, kuri lydėdavo kiekvieną žudiko pasirodymą gąsdino labiau nei kad gąsdintų, jei baimė būtų kuriama staigiais garsais, kurie dėl savo staigumo ir gąsdina, tačiau tas gąsdinimas būna trumpalaikis. Tuo tarpu čia pakankamai lėtas tempas, žudiko lėti judesiai buvo išties nemažas pliusas, prisidėjęs prie ilgalaikės įtemptos būsenos. Žudikas išnyra bet kur ir bet kada, todėl tiesiog privalėjau būti visada atidi ir stebėti aplinką, ar kur nors jis nėra pasislėpęs. O ne tik tuomet, kai grėsmė ypač didelė (t.y. veikėjams kalbant namuose tuščiame kambary, sutemus ar pan.). Nors su žudiku susipažįstame itin minimaliai, o priežastis, dėl kurių žudo – gan abstrakčiai ir spėjant, tačiau tokio sukurto paveikslo šįkart užteko. Iš personažų, kurie anksčiau ar vėliau taps aukomis, ryškiausia pagrindinė veikėja, kurią suvaidino dabar gan žymi aktorė J. L. Curtis. Ji vaidino įtarų ir protingą personažą, patiko, kad ji nebuvo vien tik verkšlenanti vargšelė (nors ašarų ir klykimo bus), bet ir pakankamai greita reakcija bei racionaliu protu.

Kruvinosios scenos visai nekruvinos, rodoma tiek, kiek reikia, išties tai beveik nieko, daugiau jūsų fantazijai palikta, o siaubas daugiausiai psichologinis, nes, kaip minėjau, baisu jį būdavo vien pamatyti kokioje netikėtoje vietoje. O ir šiaip ne iš maloniųjų pats žudikas.

Labai patiko ir išties rekomenduoju, jei būdami siaubo žanro mylėtojais dar šito nematėte.

8/10

 1. B
  16 lapkričio, 2014 4:50 pm

  Nežinojau kur rašyt tai rašau čia, tik noriu padėkot, kad rašai į šitą blogą, labai įdomūs tavo aprašymai todėl reguliariai įsijungiu jų paskaityt. Aišku, nors ir ne visada sutinku su tavo nuomone, tavo dėka pažiūrėjau daug nuostabių filmų. Tai tiek, tik nenustok rašius!

  • 19 lapkričio, 2014 10:39 pm

   Ačiū už gerus žodžius. O nuomonės nebūtinai turi sutikti, juk tam ir yra filmų įvairovė, kad kiekvienas rastų sau patinkantį. Ir smagu, kad randi gerų filmų šio tinklaraščio dėka. Kol kas tikrai neplanuoju mesti šio užsiėmimo.

 1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: