Pradžia > Carmen Ejogo, Frank Grillo, James DeMonaco, Kiele Sanchez, Zach Gilford > 787> The Purge: Anarchy / Išvalymas: anarchija (2014)

787> The Purge: Anarchy / Išvalymas: anarchija (2014)


The_Purge_Anarchy_review_article_story_largeRež.: James DeMonaco
Vaidina: Frank Grillo, Carmen Ejogo, Zach Gilford, Kiele Sanchez
2014 m., JAV, 104 min
Žanras: veiksmo, siaubo trileris
imdb nuoroda čia.

Kai pamačiau trailerį, labai apsidžiaugiau, kadangi jis žadėjo būtent tokio turinio filmą, kokį jau norėjau pamatyti žiūrėdama pirmąją dalį. Negana to, netgi lietuviai pasistengė ir filmo pavadinimą išvertė taip, kaip reikia.

Taigi, ir vėl ateina ,,valymo“ naktis: vienintelė naktis metuose, kai nusikaltimai yra legalūs. Ta proga visi būtent šią naktį sumano keršyti žmonėms kurie jiems nusikalto, papramogauti ar tiesiog vienai nakčiai pažadinti žvėrį savyje. Tam, kas iki nustatyto laiko neatsiduria namuose, išgyventi šią naktį – mažai šansų. Bet ir saugiai užsirakinę namie negali būti ramūs, nes niekad nežinai, kas pasibels į duris. Filmo centre – vienaip ar kitaip naktyje atsidūręs būrelis nepažįstamųjų, kurie trokšta tik vieno – išgyventi.

Jau pirmąją dalį žiūrint atrodė, kad kai kurios idėjos paimtos iš kai kurių siaubo filmų, o šią žiūrint taip pat lindo mintys kad ir apie ,,Hostel“ (kas matėte, žinote, apie kurią vietą kalbu). Šis tas perimta iš pirmosios dalies (pavyzdžiui, kaukės). Lyginant su pirmąja dalimi, šioje daug daugiau įvairiausių ginklų, būdų medžioti žmones, žudymo būdų – atrodo, iš kur tos fantazijos pas žmones (kita vertus, kai pagalvoji, kad kažkas sugalvojo ,,Serbišką filmą“, ima niekas nebestebinti). Kiek juokino mama su dukra: dukra daug geriau išgyveno visą situaciją nei jos isterikė mama, nors atrodytų, kad čia paauglė turėtų stypčioti vietoje ir verkšlenti. Pagrindinis vedlys, kaip jau nuo pat pradžių galima numanyti, į naktį išėjo su tikslu, tačiau viskas pasisuko kitaip. Likau visiškai patenkinta jo siužetinės linijos pabaiga. Kiti – tiesiog bėgantys nuo ,,valytojų“. Ir to bėgimo dažnai pernelyg buvo daug. Atsibosdavo žiūrėti, kaip jie lekia nuo užpuolikų, kaip pamato kankinamus kitus, slepiasi tamsoje ir t.t. Pradžioje dar buvo įdomu, vėliau viskas monotoniška patapo. Todėl po valandos jį ir numečiau vakar, o užbaigti nusprendžiau tik šiandien, nes visgi įdomu buvo pamatyti, kaip pasibaigs. Pabaiga nenustebino ir nesužavėjo. Išskyrus, kaip minėjau, to ,,vedančiojo“ siužetinę liniją.

O ir pati idėja vis labiau abejonių kelia. Visų pirma, juokinga, kad pasibaigus nakčiai ir nuskambėjus gongui (na, ne visai gongui, bet tiesiog garsui tam tikram) jau nebegalima žudyt. Kas čia žinos, ar aš neišverčiau žmogui žarnų praėjus minutei ar porai po tos nakties. Juk nesužiūrės niekas, ar čia minutę anksčiau, ar vėliau buvo nužudyta. O ir kodėl mane turėtų sustabdyt tas gongas, jei tik jam nuskambėjus aš pagaliau prisikasiau prie savo tikslo? Laukt vėl metus? Na jau ne. O ir šiaip, tos žudynės kažkaip atrodo netikslingai, nes gi nemažai nužudymų vyksta spontaniškai, neplanuotai. Tai jei dabar mane mirtinai sunervino žmogus pirmąją dieną po valymo, negi lauksiu metus? Iki to laiko ir užmiršiu, kodėl norėjau nužudyt (bet gal čia ir yra priežastis?). Žodžiu, daug pasvarstymų turėjau filmo metu.

Kad geriau už pirmąją dalį, tai nepalyginamai. Bet kad būtų patikęs, nepasakyčiau. Bet kaip fonas – pats tas. 5/10

  1. mantas
    13 birželio, 2015 3:23 pm

    sito dar nemaciau,bet pirmas visai nieko buvo.tikrai daugiau nei 5 duociau.tokia filmu ismanele,kaip tu, neturetu vertint vien tik savo skoniu

  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

<span>%d</span> bloggers like this: