Pradžia > Frank Overton, Gregory Peck, John Megna, Robert Mulligan > 789>To Kill a Mockingbird / Nežudyk strazdo giesmininko (1962)

789>To Kill a Mockingbird / Nežudyk strazdo giesmininko (1962)


tumblr_m00x41bSTn1qfk1qeo1_500Rež.: Robert Mulligan
Vaidina: Gregory Peck, John Megna, Frank Overton
1962 m., JAV, 129 min
Žanras: drama
imdb nuoroda čia.

Pagal Harper Lee to paties pavadinimo romaną sukurta ekranizacija – viena iš labiausiai giriamų romano pritaikymo didžiajam ekranui kino juosta. Pati vis atidėliojau šio filmo peržiūrą, kadangi iš pradžių – buvau neskaičiusi knygos, tad pirmiau norėjau ją perskaityti, vėliau – noras kiek primiršti siužeto vingius, kad nejučia žiūrėdama ekranizaciją negaudyčiau kiekvieno netikslumo ar nenusivilčiau. O šiandien pirmoji mintis ir buvo pažiūrėti būtent šį filmą.

Ir lygiai taip pat kaip po knygos, taip ir po filmo sunku dėlioti mintis, nes siužetas iš pažiūros paprastas, tad atrodo, ką čia apie jį ir kalbėti. Centre – du vaikus auginantis tėvas, kuris dirba ir teisininku. Vieną dieną jo paprašoma ginti juodaodį, kuris baltojo kaltinamas atlikus nusikaltimą. Dėl šito jis užsitarnauja kitų baltųjų rustybę.

Bet užtat kiek emocijų jame. Atmosfera sukurta puikiai, lygiai tokia pati, kokia buvo ir romane. Taigi, atgaivinau savo įspūdžius ir tiesiog mėgavausi vaizdiniu istorijos pateikimu. Kokie gražūs vaikų tarpusavio santykiai, jų santykiai su tėvu, aplinkiniais. Koks žavus tas vaikiškas pasaulis, pilnas naivumo, tiesos sakymo į akis net tada, kai ta tiesa nemaloni, žaidimų, mįslių, paslapčių, atradimų. Ir koks priešingas suaugusiųjų pasaulis – pilnas nuostatų ir stereotipų, kurie neleidžia pamatyti to, kas akivaizdu. Tas pasaulis toks piktas ir svetimas, kad vienas žmogus, mėginantis įnešti gėrio ir tiesos, nelabai ką gali padaryti. Vietomis šypsojausi, vietomis verkiau, pykau, žinojau siužetą, bet tikėjausi, kad kai kurie vingiai čia bus pateikti teisingiau, bet… Nors iš kitos pusės yra šiame filme ir teisingumo, o tikėtis, kad viskas gali pernakt pasikeisti būtų naivu, tad ši istorija tai ir parodo.

Aktorių vaidyba pagirtina, visi charakteriai gerai perteikti, blogiukų, rodos, jau nuo pat pirmos minutės vos pamačiusi imdavau nekęsti, nors pati istorija į viešumą išeina ne iš karto. Pastatymas apgalvotas, ypač kai kurie momentai, kur vaikus kas nors išgąsdindavo, įtampa buvo jaučiama visu pajėgumu, net įsitempdavau.

Aišku, skaitykite ir knygą, bet filmą taip pat rekomenduoju. 8/10. (jei nebūčiau skaičiusi knygos, duočiau bent balu tikrai daugiau).

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: