Pradžia > Eddie Redmayne, Emily Watson, Felicity Jones, James Marsh > 790> The Theory of Everything / Visko teorija (2014)

790> The Theory of Everything / Visko teorija (2014)


2014-11-11-downloadRež.: James Marsh
Vaidina: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Emily Watson,
2014 m., Didžioji Britanija, 124 min
Žanras: biografinė romantinė drama
imdb nuoroda čia.

Filmas nukelia į praėjusio amžiaus septintą dešimtmetį. Jaunas fizikas Stephen Hawking Kembridžo universitete susipažįsta su žavia ispanų ir prancūzų kalbas studijuojančia Džeine. Tačiau netrukus išaiškėja, kad S. Hawking serga amiotropine lateraline skleroze: po truputį jis nebepajėgs judinti viso kūno, pranyks gebėjimas kalbėti ir t.t. Jam buvo pranašaujama, kad per porą metų jis taps visišku invalidu. Tačiau Džeinė nuo jo nenusisuka, o pats fizikas nusprendžia ir toliau plėtoti savo kuriamas teorijas.

Praeitą savaitę paskelbtuose ,,Auksinių gaublių“ nominacijose šis filmas figuruoja keturiose kategorijose ir visos jos – vienos svarbiausių. Apie tai, kad Eddie Redmayne vardas figuruos geriausio aktoriaus kategorijoje įvairiose svarbiose kino apdovanojimų šventėse, kalbama jau senokai. Ir žinot, pažiūrėjus filmą lengva suvokti, kodėl. Tikiu, kad šis jo pasirodymas bus tramplynas į tolesnę karjerą. Vaidmuo sudėtingas ir emociškai, ir fiziškai, taigi, ne kiekvienas galėtų su juo susidoroti. Bet E. Redmayne, manau, pavyko puikiai. Felicity Jones jam akompanavo ne ką blogiau. Noras persiplėšti, būti tiek su vyru, tiek kažkur kitur, kur nereiktų kiekvieną minutę skirti vyrui, jaudintis dėl jo ir matyti, kaip dienoms bėgant jo fizinė būklė vis prastėja. Noras turėti savo gyvenimą, nebūti pririštai, bet tuo pačiu ir buvimas atsidavusiai moteriai.

f71da4cec1dfbecd3bee56fe28e2d586f0ace06d

Tikrieji Stephen Hawking ir Jane Hawking bei juos vaidinę Eddie Redmayne ir Felicity Jones

Nuo pat pirmų minučių paliko įspūdį ir kinematografija. Gražūs, estetiški vaizdai, taip ir norėjosi išsisaugoti scenas vieną po kitos atminty, kad prisiminti galėčiau ir vėl jomis grožėtis. Muzikinis takelis itin derėjo prie bendro vaizdo. Pats laikmetis atkurtas gražiai, vėlgi, karaliauja estetika. Man šis filmas vizualiai atrodo atidirbtas iki kiekvienos smulkmenos.

O pats siužetas – gyvenimas. su nuopuoliais, susižavėjimais ir netektimis, vidinėmis dramomis, ašaromis ir šypsenomis. Gal vietomis nuobodokas, o dar ta fizika, kuri man niekuomet nebuvo įdomi (bet net ir tokiu atveju, jei ir jūsų ši tema nedomina, verta pažiūrėt, nes terminų ir pasakojimų apie tai ne per daug), bet juk ir gyvenimas nebūna vien tik įdomus? Tačiau užtat emociškai šis filmas paveikus: kažkur ir graudinausi, nes, kaip galima suprasti, tai nėra linksmas filmas, tačiau ir tuo pačiu kažkokios teigiamos energijos pasisėmiau, peržiūrėjusi kažkaip gera viduje pasidarė. Jauku, gražu, skaudu ir tas klausimas – kodėl? Kodėl žmogui duotas gyvenimas, tačiau jis jo negali nugyventi visavertiškai.

Aš tikiu, kad šį filmą regėsite visur kur ir rekomendacijų atsiras nemažai, tad siūlau žiūrėti tol, kol lūkesčiai neišaugo iki begalybės arba kol nepradėjo kino juosta lįsti per gerklę jos dar net nemačius.

Paprastas, žavus, elegantiškas filmas apie žmogų, turintį nepaprastą protą, bet silpną kūną.

8/10

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: