Pradžia > Ben Affleck, David Fincher, Neil Patrick Harris, Rosamund Pike > 794> Gone Girl / Dingusi (2014)

794> Gone Girl / Dingusi (2014)


gone-girl-DF-01826cc_rgb.jpgRež.: David Fincher
Vaidina: Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris
2014 m., JAV, 149 min
Žanras: mistinis trileris, drama
imdb nuoroda čia.

Žmona dingsta, vyras neatrodo, kad pernelyg liūdėtų, tad išvada peršasi viena: jis nužudė savo žmoną. Kaip įrodyti, kad to jis nepadarė? Ir kad nuostabioji jo žmona net nebuvo nuostabi?

Iš nuogirdų buvau susidariusi įspūdį ir daugmaž žinojau, kas kaltas dėl jos dingimo, taigi, tai nenustebino. Tačiau nepaisant to, kino juosta dėmesį išlaikė nuo pirmos iki paskutinės minutės. Netrukdė net medinė Ben Affleck vaidyba. Iš tikrųjų pastarasis faktas ir yra vos ne vienintelis didesnis minusas šiame filme. Tiesa, dar visai keista tokioje rolėje matyti Neil Patrick Harris, bet čia labiau kalta nuostata, jog jis itin tinkamas komedijiniam žanrui, kadangi tokio žanro projektuose jis paprastai ir pasirodo. Nes Rosamund Pike čia nuostabi. Aišku, reikšmės tam turi ir jos vaidinamas personažas, kuris sugeba sukelti tik vieno tipo jausmus ir emocijas, tačiau ir pati aktorė prisidėjo, suvaidindama veikėją įtaigiai, įsijausdama į vaidmenį taip, kad apie ją kalbėtų visi (ar bent dauguma), kurie žiūrėjo šį filmą (pripažinkime, tai yra tas filmas, kuris jos karjerą pakėlė keliais laipteliais aukštyn).

Siužetas ne iš karto atskleidžia visas kortas. Jeigu eisite visiškai nieko nežinodami apie filmą, turėtumėte kelti įvairias versijas, ieškoti įvairių kaltinamųjų, galvoti priežastis, kas taip galėjo padaryti, kas meluoja, o kas sako teisybę. Maždaug po pusės filmo nusprendžiama atskleisti viso to kaltininką, tačiau negalvokite, jog tuomet pasidarys nuobodu. Anaiptol. Nes tuomet prasidės protu nesuvokiami dalykai, tiesą pasakius, net parai praėjus aš nesugebu sau logiškai paaiškinti, kaip galima iki tiek nusiristi ir iš viso, kam to reikėjo. Bet ką padarysi, visokių žmonių yra. Pabaiga – pripažinsiu, nenorėjau tokios, nenorėjau, nes buvo pikta viso filmo metu ir norėjosi kitokio sprendimo, bet užtat, kad nenorėjau ir nesitikėjau, jog baigsis viskas būtent taip, paliko stiprų įspūdį.

Nieko kito iš šio režisieriaus tikėtis nelabai ir galima, bet visgi turiu pasakyti, kad tai yra itin kokybiškas trileris tiek siužetu, tiek kinematografija. Ta scena, kur nemažai kraujo, kažkas fantastiško. Bene tobuliausia scena visame filme.

Ir braukiu knygą iš savo norimų perskaityti romanų sąrašo. Supratau, kad šiuo atveju man visiškai pakanka ekranizacijos.

8/10

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: