Pradžia > Bill Pullman, Claire Danes, Jonathan Kaplan, Kate Beckinsale > 797> Brokedown Palace / Griūvantys rūmai (1999)

797> Brokedown Palace / Griūvantys rūmai (1999)


claire-danes001Rež.: Jonathan Kaplan
Vaidina: Claire Danes, Kate Beckinsale, Bill Pullman
1999 m., JAV, 100 min
Žanras: drama, mistinis trileris
imdb nuoroda čia.

Įsijungiau net neperskaičiusi anotacijos, tikėjausi visai kitokios istorijos: kažkokių paslapčių, mistikos ir pan. Todėl maloniai nustebino, kai gavau tai, ko visai nesitikėjau. Ir dar gan neprastai pastatytą.

Pasakojama apie dvi merginas, kurios kitoje šalyje yra apkaltinamos bandymu pervežti narkotikus ir pasodinamos į kalėjimą. Jos bando įrodyti esančios nekaltos, tačiau korumpuoti pareigūnai, nemokėjimas kalbos (jos – anglakalbės, esančios Honkonge) ir buvimas toli nuo tėvų, kurie galvojo, kad jos – Havajuose, vis mažina viltį, kad joms pavyks ištrūkti iš kalėjimo.

Tai ar pavyks? Sakysit taip, juk čia holivudinis filmas. O aš galiu pasakyti tik tiek, kad pabaiga nustebins. Mane tai ir sutrikdė, nes nieko tokio nesitikėjau, motyvai neįtikino iškart, tik po kiek laiko sau bandžiau įteigti, kad galbūt čia ir viskas gerai padaryta, bet abejonių kyla iki dabar, nors jau praėjo kokia savaitė nuo peržiūros tai tikrai. O kalbant apie visą siužetą, tai jis ganėtinai įtraukiantis, išlieka intriga ir klausimas, tai kaip ten iš tikrųjų buvo, kiek jos sako viena kitai, kiek ne, jau apkalbėta atomazga, kuri sukelia dar daugiau klausimų ir neaišku, kaip ten ta istorija apskritai baigias. Moralas? Būti protingiems ir nesusigundyti greitomis pažintimis ir berneliais, mirksinčiais akytėmis kiekvienai. Dar vienas moralas? Dažniau įsijungti filmus, nieko apie juos nepaskaičius – didesnis malonumas stebėti ir spėlioti, kas čia bus. Yra netikėtų posūkių, išlaiko dėmesį iki paskutinės minutės, nebuvo nė vieno ,,švento“ ar priverčiančio žavėtis personažo – visi priėdę velnių, tik vieni atviriau tai parodo, kiti mažiau. Buvo ir piktumų, ir nuostabos, taigi, emocine prasme sužaidė filmas neprastai. Aktorės dar tik savo karjerų pradžiose, su Claire Danes apskritai reiktų dažniau filmų pažiūrėt.

Taigi, priešpaskutiniam 2014-aisiais matytam filmui rašau 7/10.

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. 5 sausio, 2015 1:41 pm

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: