798> Nepatyręs (2015)


65Rež.: Julius Paulikas
Vaidina: Audrius Bružas, Edita Užaitė, Ineta Stasiulytė
2015 m., Lietuva, 90 min
Žanras: komedija
imdb nuoroda čia.

Jei kas prieš kiek laiko (na, kad ir praeitą savaitę) būtų pasakęs, kad ne tik kad žiūrėsiu šį filmą, bet dar ir kino teatre, būčiau užginčijusi ir sakiusi ,,niekada!“. Cha. Bet žiūrėjau. Kine. Ir dar išankstiniame seanse. Nes kai pasiūlė, pagalvojau: o kodėl gi ne? Gal bus linksma. Gal bent pasijuoksiu išgirdusi salėje kieno nors kito užkrečiamą juoką.

Ir iš esmės nebuvo taip jau blogai, kaip galėjo būti. Ar kaip aš maniau. Ne kartą išties nuoširdžiai juokiausi, nekart buvau prajuokinta situacijų ar (dažniau) dialogų. Nors buvo ir juoko, kai juokdavausi todėl, kad kažkas salėje juokėsi baisiai juokingu juoku, nors ekrane rodė kokią nors nesąmonę.

O tų nesąmonių būta nemažai. Apskritai, nesu sužavėta, kad į ekraną kišami tie patys žmonės. Realiai beveik visi yra pasirodę tikriausiai ne viename bendrame projekte (gal tik A. Bružas rečiau, bet gal ir klystu, nes nutolusi esu nuo televizijos ir lietuviško kino, kuris paskutiniu metu kepamas pernelyg dažnai). Tad kiek galima? Ir kiek Rudokas vaidins didžiausius mačo, kai žavesio pas jį kaip nėr, taip nėr. Jo partnerė filme Ugnė Šilagalytė, kuri žinoma kaip kažkurio muzikinio projekto dalyvė (o gal ir laimėjo?.. Kam čia besvarbu…) ir dabar lyg ir dainuoja, suvaidino prasčiausiai ir labiausiai erzinančiai iš visų. Ai, neskaitant Šalčiūtės, kuri pasirodys kelioms sekundėms ir sugebės per tiek laiko atskleisti, kad į kiną jos kviesti nederėtų. Trys pagrindiniai aktoriai suvaidino nei ten labai gerai, nei ten tragiškai, vidutiniškai greičiausiai.

Bet pats siužetas kiek kišo koją. Nepaisant to, kad romantinis žanras apskritai yra toks, kur didžioji dalis siužeto yra nelogiška, labiausiai man užkliuvo tai, kad veikėjai į Londoną skrido lyg autobusu važiuotų iš vieno Vilniaus rajono į kitą. Pabaigoje viskas pernelyg sugrūsta, scena po scenos keitėsi veikėjų likimai ir tai vyko per greitai, nors kita vertus – išlaikė intrigą, vienu metu jau buvau pagalvojusi, kad baigsis kiek kitaip. Daugiau – siužetas kaip siužetas, nieko naujo, tik pateikimas vietomis ne per geriausiai nuteikė. Kad ir tas Užaitės kaimynas, kuris vaikščiojo tik su marškiniais (sakydama ,,tik“, ir turiu omeny, kad tik su marškiniais ir be jokių ten apatinių ar kelnių). Buvo ,,neskanu“. Jau net neburbu dėl nemažai sekso scenų (aišku, nuogi jie nesirodys, padoriai – su apatiniais, naktiniais ar dar kuo), nes tema būtent apie tai – apie nepatyrusį vyrą, kurį palieka jo mylima moteris, nes šis nelabai ką išmano lovoje. Iš tikro, tos scenos net nelabai trukdė, vietom atrodė, kad romantinė pusė turi didesnį ,,svorį“.

Humoras. Atleiskit, bet Lietuva ir humoras man nesirimuoja nors tu ką. Kaip minėjau, buvo visgi scenų ir dialogų, kurie prajuokino. Bet buvo nemažai ir tokių, kur galvojau: kam to reikėjo? Nemažai vulgarybių, tik matot, vėlgi, vienos pateiktos dar pusėtinai, kitos – baisu klausyt / žiūrėt. Kam reikėjo kišti čia Končitą Wurst, jau minėtą Šalčiūtę (ok, Šalčiūtė gal žiūrovų pritrauks, bet paklausykit, dėl jos tikrai neverta eiti, kiti gal spės iš kino teatro anksčiau išeit nei ji pasirodys). Bružo išvaizdą irgi galėjo kiek pakeist, nes tie ūsiukai jį daro panašesnį į kokį nors pedofilą, o ne konservatyvų ir nepatyrusį vyriškį. Spėju, dar šis tas dingo iš atminties, ką norėjau paminėti, bet gal užteks ir tiek. Aiii, gi pasirodo trumpam ir Inetos Stasiulytės vaikinas (jei neišsiskyrė dar) šokėjėlis Deividas Meškauskas – jo pasirodymas netgi ir šypsnį sukėlė.

Rašau 5/10, nes vis dėlto nebuvo Taip blogai, bet nebuvo ir gerai. Į kino teatrą eiti tikrai nerekomenduoju. Aišku, bus sakančių: ,,lietuviškas filmas, reikia paremti“. Tačiau mano argumentas: kam remti prastą filmą? Tam, kad sukurtų dar vieną vien todėl, kad galvoja, jog žmonėms patiko ir jie greičiausiai eis į dar vieną panašų? Tai tiek. Paskutinis 2014-ųjų filmas.

 1. 2du
  2 sausio, 2015 8:33 am

  Smagi apzvalga 🙂

  • Filmų vakaras
   2 sausio, 2015 8:55 am

   Ačiū 😉

 1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: