Pradžia > English Frank, Joe Cole, Ron Scalpello > 799> Offender / Nusikaltėlis (2012)

799> Offender / Nusikaltėlis (2012)


offender3Rež.: Ron Scalpello
Vaidina: Joe Cole, English Frank,
2012 m., Didžioji Britanija, 102 min
Žanras: trileris.
imdb nuoroda čia.

Pirmuoju metų filmu tapo Offender – vienoje facebook filmų grupėje itin dažnai minimas filmas, kurio niekada gal ir nebūčiau žiūrėjusi (nors kino juostos apie kalėjimą paprastai ganėtinai įdomios būna), bet kai užverda šitiek kalbų ir žmonių, kuriems jis arba geriausias visų laikų filmas, arba pats blogiausias, nori nenori imi galvoti, kad reik pažiūrėti ir pačiai susidaryti nuomonę.

Jei dar kas nežinote, tai filmas apie jaunuolį, kuris sugalvoja atkeršyti savo merginos užpuolikams. Ir dėl to padaro nusikaltimą ir patenka į kalėjimą. Ten pat sėdi ir merginos užpuolikai, tiesa, sėdintys už kitus nusikaltimus.

Ir net nežinau, ką ir pasakyti… Tesinori pritarti skeptikams ir kritikuojantiems šią juostą, nes tiesą pasakius, paskutines 10 ar 15 minučių tiesiog prasukau, nes baisiai atsibodo žiūrėti ir nebežinojau, kuo čia šalia dar galėčiau užsiimti. Nes išlaikyti dėmesį sekėsi sunkiai jau pirmą pusvalandį.

Parašiau šiam filmui 1/10 ne už nieką. Visų pirma, vaidyba tragiška, lygiai taip pat ir veikėjų portretai. Būna, kai ir vidutinė vaidyba man nemaišo, tiesiog nekrenta į akis, bet būna, kaip šiuo atveju, kai tiesiog negali nepastebėti. Pagrindinis veikėjas rodomas kaip paprastas eilinis vaikinas, dirbantis, turintis šeimą. Tačiau vos tik atlieka nusikaltimą, tampa žiaurus ir ne ką geresnis už ,,tikruosius“ nusikaltėlius. Ta šypsena, kai policininkai jį sulaikė, atrodė absurdiškiausias sprendimas ever. Dabar pagalvokite: jūs, niekada nedarę nieko blogo, atliekate nusikaltimą. Kaip jaučiatės? Ar nesijaustumėte lyg susitepę, nepersekiotų gėda, kaltė? Aš manau, kad tokie jausmai turėjo užplūsti ir pagrindinį veikėją. Bet ne. Jis šypsojosi. Aš suprantu, kad taip norėta parodyti, jog jis džiaugiasi, nes taip pasiekė tikslą – patekti į kalėjimą. Bet kuo kalti tie užpultieji? Kodėl nepagalvojo, kad jis užpuolė žmones, kurie taip pat, lygiai kaip ir jo mergina, turi artimųjų, kurie kentės dėl to. Toliau – elgesys kalėjime. Kerštas reikalauja stiprybės ir taip toliau, tačiau iš pagr. veikėjo pusės matėsi visiška beprotybė vietomis, kuri net atrodydavo tokia, lyg jis būtų išprotėjęs, lyg jam būtų nervai pakrikę. Gal kad daug žmonių prižudė. Gal kad jaučia keršto skonį. Gal dėl nuoskaudų, bet kažkaip itin netikroviškai tas jo pyktis ir skausmas pavaizduotas. Jis atrodė kaip kuo tikriausias ,,marozas“ savo elgesiu, eisena, nuolatine veido išraiška. O ne kaip kenčiantis žmogus. Tie kiti nusikaltėliai, sėdintys kalėjime, atrodė kaip pajuokos objektas, nes jų elgesys ryškiai perspaustas kaip ir jų mimikos. Tiek apie vaidybą. Antras dalykas tas, kad maniau prieš žiūrint, jog toji mergina bus nužudyta, o čia pasirodo ne. Visgi ji prarado vaiką, taip pat neteko galimybės kada nors turėti vaikų ir galiausiai ji nusprendė išsiskirti su savo vaikinu, kuris už ją vėliau ir nusprendė keršyti. Bet pala, o kaip tai ją sugrąžins? Dėl praeities akimirkų nusprendžiau labai nesiginčyti, nes jo atminty viskas ir išlikę būtent taip idealizuotai lyg iš filmo paveikslėlio kaip ir buvo rodoma. Taigi, galiausiai, pats siužetas išites primityvokas ir niekur nevedantis. Kur moralas? Kam geriau pasidarė? Nemačiau gale nė vieno laimingo veido. Net jo paties.

Tai tiek. Na tikrai, jei jau norite žiūrėti ką nors iš kalėjimo serijos, stipriai rekomenduoju šį aplenkti, o vietoj jo pažiūrėti kitus nepalyginamai geresnius:  Das Experiment, Celda 211, Brokedown Palace. Na, jei turite kažkokią alergiją vokiečių filmams, tai vietoj Das Experiment galit ir amerikietišką perdirbinį The Experiment pažiūrėti.

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: