809> Jaws / Nasrai (1975)


jaws_0Rež.: Steven Spielberg
Vaidina: Roy Scheider, Robert Shaw, Richard Dreyfuss1975 m., JAV, 124 min
Žanras: drama, trileris
imdb nuoroda čia.

Daug kam šis filmas kelia nostalgiją, kadangi tai yra arba baisiausias vaikystėje matytas filmas, arba pirmasis siaubo filmas (nors dabar žiūriu, kad ,,siaubo“ žanrui net nėra jis priskiriamas imdb svetainėj), o gal susijęs dar su kitokiais prisiminimais. O mano vaikystėje, deja, bet ,,Jaws“ peržiūros nebuvo, todėl jį vakar pagaliau prisiruošiau pažiūrėti.

Siužeto pasakoti tikriausiai nelabai reikia – merginą sudrasko ryklys. Policijos pareigūnas nori uždrausti maudymąsi, tačiau valdžia nesutinka, nes taip nuplauks pajamos, kurios gaunamos iš turistų šiuo metų laikotarpiu. Bet ryklys nenurimsta, todėl prasideda jo gaudynės.

Įsivaizduoju, kiek kraujo būtų, jei šis filmas būtų kurtas šiomis dienomis. Visgi 1975-ųjų filme kraujo ir žiaurių vaizdų (nuplėštos galūnės pagrinde) – minimaliai, tačiau pakankamai, kad būtų parodyta esmė ir pernelyg nepagražinta (juk logiška, kad ryklys draskydamas auką pralieja kraujo, o jei jo nebūtų, tai galvoti būtų galima, kad kažkas čia ne taip).

Tempas lėtas, vietomis gal pernelyg ištempta viskas, įtampą pajaučiau tik likus dešimt minučių iki pabaigos. Tačiau vis vien žiūrėti buvo pakankamai įdomu.

Kas man pačiai buvo keista, tai, kad jaučiau liūdesį žiūrėdama šį filmą. Kažkaip nuliūdino mane tos žūtys, kai rodydavo aukų artimuosius. Liūdino ir tai, kad žmogus dėl pinigų gali bet ką padaryti, net kitą pasiųsti mirčiai. Arba tai, kad visiškai suvokiame, kokia rimta situacija, tik tuomet, kai jau kažkas nutinka. O kol paties tai nepaliečia, numojame ranka ir sakome, kad tai nėra taip jau svarbu. Ir dėl to aplaidumo kažkas kitas nukenčia.

Neblogai žiūrėjosi, ryklys man ganėtinai tikroviškai atrodė. Personažai gal kiek erzinantys, bet visumoje tai smagus, liūdnas, o pabaiga – kaip vyšnia ant torto, kurią pasiliekame pabaigai: įtampa buvo super.

Mačiau, yra dar kelios dalys sukurtos, bet nesiruošiu žiūrėti, ypač, kai neatrodo, kad kažką originalesnio būtų galima sukurti, o ir režisierius nebe tas.

7/10

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: