Pradžia > Kim Greist, Michael Mann, William Petersen > 818> Manhunter (1986)

818> Manhunter (1986)


MV5BMTk3MDgwNzI2MF5BMl5BanBnXkFtZTcwNzExNjI5NA@@._V1_SX640_SY720_Rež.: Michael Mann
Vaidina: William Petersen, Kim Greist,
1986 m., JAV, 119 min
Žanras: kriminalinis, mistinis trileris
imdb nuoroda čia.

Visai neseniai atsitiktinai sužinojau, kad yra dar viena ekranizacija apie Hanibalą Lekterį. ,,Manhunter“ – tai pirmoji ,,Raudonojo drakono“ ekranizacija, kurioje sutinkame Vilą Grehamą, žudiką maniaką ,,dantukų fėją“ bei, nors ir trumpam, Hanibalą Lekterį.

Siužetą žinojau, nes mačiau naujesnę ekranizaciją ,,Raudonasis drakonas“, dar kažkada ir knygą skaičiau, tačiau buvo pamatyti, kaip minėtus personažus atskleidžia ir parodo būtent M. Mann. Ypač, kai dabar galvoje susigulėjęs serialo ,,Hanibalas“ vaizdas ir kitokį Hanibalą (taip, išgirdusi šį vardą pagalvoju nebe apie A. Hopkins, o apie Mads Mikkelsen) pamatyti buvo smalsu. Šiame filme kitoks ne tik minėtasis personažas, kuris šioje istorijoje – tik antraeilis, kone epizodinis personažas, bet ir pats Vilas Grehamas. Aišku, už serialo Vilą keistesnio tikriausiai nebus niekur, tačiau ir čia šis veikėjas pasižymi savitumu ir gebėjimu įsijausti į žudikų kailį. Labiausiai nustebino tai, koks buvo pateiktas žudikas. Buvau įpratusi prie Ralph Fiennes, kuris pasigėrėtinai atliko savo darbą, tačiau šio filmo ,,dantukų fėja“ yra ne ką mažiau darantis įspūdį personažas.

Siužetas daugiau mažiau nuspėjamas ne tik dėl to, kad žinojau, apie ką filmas ir kaip visa situacija rutuliosis, bet ir todėl, kad nelabai kuo siužetiškai skiriasi nuo eilinio trilerio. Buvo vietomis net ir nuobodoka, lygiai taip pat, kaip žiūrint ir naujesnį variantą. Tačiau dėmesį labiau koncentravausi į pastatymą, kuris žavėjo keletu aspektu. Pirmiausia, muzikinis takelis tobulai parinktas ir pritaikytas kiekvienai scenai, muzika puikiai padėjo kurti reikiamą atmosferą. Kameros darbas taip pat vertas dėmesio: ne vienoje vietoje žiūrėjau ir gėrėjausi, kaip įdomiai nufilmuota viena ar kita scena.

Visai neblogas, tačiau mane labiau žavėjo pastatymas nei siužetas. O taip norėjosi, kad ir pats siužetas būtų nors kiek labiau įtraukiantis ir intriguojantis.

7/10

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: