827> Mommy / Mamytė (2014)


493467.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxxRež.: Xavier Dolan
Vaidina: Anne Dorval, Antoine-Olivier Pilon, Suzanne Clément
2014 m., Kanada, 139 min
Žanras: drama
imdb nuoroda čia.

Mommy ,,Kino pavasaris“ pasirinko kaip atidarymo filmą, o pati sekiau, kada jis pasirodys dar prieš tai. Nors prieš tai nebuvau mačiusi nė vieno šio režisieriaus filmo, nusprendžiau, kad ši juosta bus puiki pradžia.

Vieniša mama augina smurtaujantį sūnų. Pažintis su neseniai atsikrausčiusia kaimyne jai suteikia viltį, kad galbūt sūnus gali pasikeisti į gerąją pusę.

Spėju per daug nesiplėsiu, tačiau įvardinsiu tai, kas atrodo svarbiausia. Trukmė – ilga, tačiau nė minutei neprailgo. Būčiau ir dar ilgiau stebėjusi trijulės santykius. Muzikinis takelis – puikiai derėjo prie filmo nuotaikos. Režisūra be priekaištų kaip ir kinematografinė pusė. Toji vieta, kai ekranas praplatėja, maloniai nustebino ir taip harmoningai buvo suderintas su siužetu. Scena, kur jie visi trys šoka – kažkas nuostabaus. Rodos, ir pati jutau tą atmosferą. Charakteriai išplėtoti kaip reikiant. Smurtaujantis sūnus, mama – irgi savotiška bei ne pačių geriausių manierų, siekianti geresnio gyvenimo ir gražesnio santykio su sūnumi. Nors kita vertus, kalbant apie jų santykius, jų meilė jautėsi stipriai ir nesyk kartotas ,,mes dviese prieš visus“ buvo tiesiog visų jų santykių apibendrinimas. Žiūrėdama ir pykau, ir džiaugiausi, ir ašaras liejau. Pradžioje šlykštėjausi sūnaus elgesiu, vėliau ėmiau žiūrėti į jį kitaip ir nejučia tas klausimas vis sukosi galvoje – kaip viską pakeisti į gerąją pusę? Ir skaudžių kritimų nemažai, ir malonių kilimų, o pabaiga – slogi, sunki, nemaloni.

Neskaitant mamos ir sūnaus santykių man buvo įdomi ir jų kaimynė. Pažintis su žmonėmis, kurie tarsi iš kito pasaulio, atveria jai naujas emocijas ir išgyvenimus. Ji po truputį vėl grįžta į normalų gyvenimą, ima gebėti kalbėti sakiniais, nors jau keletą metų sunkiai ir sakinį pasakydavo. O jau Toji jos ir vaikino scena – ar tik ne stipriausia visame filme?

8/10

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: