Pradžia > Blake Lively, Ellen Burstyn, Harrison Ford, Lee Toland Krieger, Michiel Huisman > 837> The Age of Adaline / Adelainos amžius (2015)

837> The Age of Adaline / Adelainos amžius (2015)


age_of_adaline_1Rež.: Lee Toland Krieger
Vaidina: Blake Lively, Michiel Huisman, Harrison Ford, Ellen Burstyn
2015 m., JAV, 112 min
Žanras: romantinė drama
imdb nuoroda čia.

Toks jausmas, kad kino teatre buvau prieš visą amžinybę. ,,Adelainos amžiaus“ laukiau, tikėdamasi jį pamatyti salėje – šiandien šis planas buvo įvykdytas.

Ir žinot, džiaugiuosi. Nors paprastai romantinius pasilieku vakarams prie kompiuterio, šį žiūrėti kino teatre buvo itin malonu – kino juostos vizualinė pusė išties traukianti akį. Scenos dailios, kadangi yra epizodų iš skirtingų laikmečių, nepasidaro nuobodu, nes kiekvienas laikmetis turi savitumų, o ir kostiuminiai filmai mane visuomet žavėjo. Blake Lively šiame filme tiesiog stulbinanti. Ne, kalbu ne apie vaidybą – nors kažko blogo pasakyti apie ją negaliu, bet ir kažko išskirtinio pastebėti nelabai pavyko. Įspūdį darė jos išvaizda: nė nežinau, ar ji sukneles puošė, ar suknelės ją, bet kiekvienąsyk pasirodžiusi ji sukeldavo pasišnibždėjimus su draugėmis apie tai, kokia tobula jos išvaizda, kokie žavūs kostiumai. Jos porinininku tapo Michiel Huisman (beje, sakyčiau bent jau šioje nuotraukoje jis Shia LaBeouf primena), kuris gerai žinomas Game of Thrones žiūrovams. Jo personažas – elegantiškas, žavus – sakyčiau, puikiai derantis prie B. Lively. Tiesa, vaidyba vėlgi ne ta, apie kurią visi kalbėtų, bet iš esmės nemanau, kad kažkokį stebuklą galima buvo čia parodyti.

Noriu pakalbėti apie personažus, nors visų pirma reiktų paminėti, kad tai filmas apie Adelainą, kuri 29-erių patiria stebuklą ir nuo to laiko nebesensta. Taigi, šiuo metu jai 109-eri. Ji turi dukrą, kurios susilaukė dar prieš įvykstant minėtam įvykiui, vyras žuvęs. Nuo tada, kai suprato esanti nesenstanti, Adelaina negali užmegzti ilgalaikių santykių, kas dešimt metų priversta kraustytis į kitą vietą. Taigi, moterį kankina vienatvė, neužtikrintumas. Jos sukaupta patirtis – begalė faktinių žinių įvairiausiomis temomis, daugybės kalbų mokėjimas. Apskritai, vietomis juoką kėlė jos žinojimas. Juk atrodo, pati jokiais būdais neprisiminčiau visų įvykių sporte, politikoje ir kt. O ji prisimena ir kiekvienąsyk prakalbusi apie praeitį išgyvena nostalgiją, kuri tampa net perdėta. Šimtą metų gyvenantis žmogus, rodos, turėtų įgyti daug patirties, tačiau jos patirtis – tai, kad visas vietas yra aplankiusi, kad žino viską apie praeitį ir maždaug tiek. Vidumi ji išlikusi tokia, lyg iš tiesų būtų 29-erių. Elis, kuris nuo pat pradžių yra visiškai pasitikintis savimi, man atrodė pakankamai blankus personažas, kuris buvo tik tam, kad būtų, kad galėtume pasigrožėti romantiškomis veikėjų akimirkomis, kad gražiai asistuotų. Nors, žinoma, mane kaip knygų mylėtoją, labai patiko abiejų veikėjų žavėjimasis knygomis. Ir apskritai, daug visko, kas atrodo kone tobulai: jų elgesys, išvaizda, Elio namai, jo šeima, Adelainos santykiai su dukra. Viskas taip idiliška, kad taip ir norėjosi, jog atsirastų kiek nors pipirų.

Taigi, jie abu susipažįsta gan greitai, o santykiai vystosi dar greičiau. Įdomūs įvykiai nutinka antroje filmo pusėje – čia jau viskas dar labiau pasislenka ne apie meilę, bet apie norą gyventi, mylėti, jaustis mylimam, nebebėgti nuo tikrovės. Be jokių didelių dramų, tik šiek tiek bėgimų, ašarų, išsakomos kelios įdomios mintys. Kai kas gal kiek erzino, bet visas siužetas bėgo beprotišku greičiu ir kai liko maždaug pusvalandis, negalėjau patikėti, kad jau tiek filmo prabėgo visiškai nejučia. Filmas labiau moteriškai auditorijai skirtas, toms, kurios mėgsta romantines dramas, kur ir meilė, ir šiek tiek liūdesio (nors gerai pagalvojus, jis visas liūdnoka nata ėjo), įdomesni posūkiai, vienas iš tų įdomiųjų – pabaigoje, nes kažkaip buvau nusiteikus visai kam kitam, todėl neslėpsiu, kad nusivyliau. Galima vietomis susigraudinti, tačiau tose draminėse vietose, kur tarsi galėjau tikėtis iš savęs emocijų proveržio, imdavo kalbėti balsas už kadro, kuris labai nervino ir gadino visą tą emocinį pajautimą, kurio norėjausi / tikėjausi.

Daug visko pasakiau, tai sunku kažkaip ir apibendrinti, bet jei taip trumpai – filmas žavus, mielas, paprastas, nuspėjamas, gražūs kostiumai ir pastatymas, išvaizdūs aktoriai, yra tiek juokingų, tiek liūdnų scenų, nespėjęs nė trupučio pabosti ir galbūt kažkas net ir kokią ,,gilią mintį“ pasigaus (ypač, kai jos aiškiai išsakomos). Galvoju, kad lūkesčius išpildė. 7/10

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: