856> Cyberbully (2015)


cyberbullyRež.: Ben Chanan
Vaidina: Maisie Williams, Ella Purnell, Wilson Haagens
2015 m., Didžioji Britanija, 62 min
Žanras: drama, mistinis trileris
imdb nuoroda čia.

Tik nemaišykite su kitu, kiek anksčiau pastatytu to paties pavadinimo filmu.

Šis vos valandos trukmės televizijai skirtas filmas atkreipia dėmesį į patyčias internete. Į rašomus šiurkščius komentarus, dedamus video su pašiepiančiomis pastabomis ar intarpais apie video esančius žmones ir pan. Į tai, kad neretai nė nesusimąstome esantys tais, kurie skatina ir prisideda prie patyčių – juk taip lengva pasislėpus po slapyvardžiu įdėti video, kuriame esanti mergina nemoka dainuoti (ir tai aišku tikriausiai visiems išskyrus jai pačiai), ar po tuo video pakomentuoti, pašiepti ,,kvailus“ (kabutėse – nes tiems, kurie tuo užsiima, tikriausiai neatrodo kvaila) užsiėmimus ir nė nesusimąstyti, kad visi tie komentarai – tai patyčios. Ir kad galbūt tas žmogus, kuris pašiepiamas, skaito komentarus. Ir kad nepradeda skaudėti tol, kol pats savo kailiu nepatyri patyčių.

Visas filmas ir jo sėkmė priklauso būtent nuo pagrindinės aktorės – juk vos ne visą ekrano laiką būtent ji ir yra rodoma, nepaisant intarpų, kai kamera nusukta į kompiuterio ekraną ar kai rodomas vaizdas ekrane su kalbančiais kitais aktoriais (kas vyksta vos kelias minutes). Ir Maisie Williams, Game of Thrones gerbėjams žinoma kaip aktorė, vaidinanti Ariją, padaro viską, kad būtų sunku atsiplėšti nuo ekrano.

Siužetas – gan suktas. Pradžioje atrodė bus viena tema, po to (ir labiau vystoma) antroji tema, o galop viskas užsisuka į lyg ir trilerį. Ir liūdniausia, kad nuo kažkurios minutės (praėjus daugiau nei pusė filmo ir spėliojant, kaip viskas pasibaigs) pradedama važiuoti žemyn: protu nesuvokiami reikalavimai, matymas, kad taip ir nebus gauta jokio realaus ir logiško atsakymo į kodėl? tikrai nuvylė ir sugadino bendrą įspūdį.

Atkreipiau dėmesį ir į muzikinį takelį – paaugliškas, visai tinkamas kuriamai atmosferai. Na, ir visgi buvo smalsu, kaip pasikeitė ji pati ir kaip įvykiai, nutikę filme, pakeitė jos santykius su kitais.

Ir galiausiai – manau, kad tai galėtų būti neblogas prevencinis filmas. Nebūtinai rodyti visą, užtektų ir tam tikros dalies.

P.S. teigiama, kad filme remiamasi ne viena realia istorija, pavyzdžiui, Amandos Todd. Nors iš esmės nė nėra svarbu, ar tai paremta tikrais įvykiais – statant tokios tematikos filmą, gali sukurti kone patį banaliausią siužetą ir numanyti, kad kažkas tokio tikrai yra įvykę.

Patiko. Jei nebūtų  į pabaigą nusivažiavęs, balas būtų šoktelėjęs į viršų labiau.

7/10

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: