Pradžia > Adam Elliot, Eric Bana, Philip Seymour Hoffman, Toni Collette > 863> Mary and Max / Merė ir Maksas (2009)

863> Mary and Max / Merė ir Maksas (2009)


mary and maxRež.: Adam Elliot
Įgarsina: Toni Collette, Philip Seymour Hoffman, Eric Bana
2009 m., Australija, 92 min
Žanras: animacinė komedija, drama
imdb nuoroda čia.

Filmas pasakoja apie Australijoje gyvenančią mergaitę Merę, kuri sugalvoja parašyti atsitiktinai adresų knygoje rastam amerikiečiui Maksui. Nors Maksui daugiau kaip 40 metų, jų draugystė užsimezga.

Kiekvienam žmogui reikia draugo. Jis gali būti vienas, bet geras. Toks, kuriam gali išsipasakoti viską, ką nori, paklausti bet ko ir to visai nesigėdyti. Nei Merė, nei Maksas tokio draugo neturi. Merė gyvena su išgeriančia mama, Maksas – vienas. Tiesa, Maksas turi Aspergerio sindromą, dėl šito jam nelengva užmegzti santykius, suvokti tikslius aplinkinių jausmus, ne visada ir su savimi sekasi tvarkytis taip, kaip norėtųsi. Taigi, užtenka vienintelio laiško iš mergytės, gyvenančios visai kitame žemyne, rodos, ką jie galėtų turėti bendro. Ir visgi jų draugystė rutuliojasi gan greitai. Filmas apima gan nemažą laikotarpį, taigi Merė auga, susiduria su vis rimtesniais gyvenimo iššūkiais, tuo tarpu Maksas auga į plotį, toliau mėgaujasi dešrainiais su šokoladu (tiksliau – vietoj dešrelės įdėta šokolado eilutė / plytelė) ir kažkuriuo metu netgi jau gali pasakyti, kodėl jam sakoma, kad jis kitoks – t.y. atrandamas ligos apibrėžimas.

Ir tai yra liūdnas filmas. Suprantu, kad prie to prisidėjo ir šiaip liūdna nuotaika, bet ašaros byrėjo didžiąją filmo dalį. Nėra taip, kad filme – tik liūdesys. Ne, iš tiesų scenarijus puikiai laviruoja tarp šviesių akimirkų ir tų liūdnųjų. Neprastas humoras, priverčiantis juoktis ašaroms dar nenudžiuvus, gal momentais buvo tokių primityvokų pasirinkimų, bet bendro įspūdžio negadino. Kalbant apie liūdnus dalykus šiame filme, tai paliečiama išties nemažai: šalti tarpusavio santykiai, vienišumo jausmas, depresija ir iš to išplaukiantys dalykai (kaip noras žudytis), nepasitikėjimas savimi, noras pritapti. Nemanau, kad vaikams šį filmą verta žiūrėti, nes atrodo, kad gali būti nesuprasta viskas, kas norėta pasakyti (o pasakoma tikrai nemažai visko), tuo tarpu paaugliams šį filmą rekomenduoju, lygiai taip pat – ir vyresniems. Galbūt kažkas pasijaus nesantis vienas su savo vidine būsena, užklupusiais jausmais, o kažkas atkreips dėmesį į šalia esančius, galbūt kokia viena kita mintis iš filmo į galvą įsirėš ir nors kelioms dienoms paliks visokių svarstymų ir galvojimų, o galbūt tiesiog prasmingą filmą pažiūrėsite vietoj kokio visiškai banalaus.

Man braižas kiek priminė T. Burtoną, bet kita vertus, T. Burtono animacija turi tam tikro niūrumo, tamsos, o čia tas niūrumas – visai kitoks. Prie piešinukų pradžioje reikėjo priprasti, bet kuo toliau, tuo labiau grožėjausi aplinka, detalėmis, veikėjų charakterių parodymu pasitelkiant išvaizdą ir kasdienine jų veikla.

Labai patiko. 9/10

 1. law
  7 rugsėjo, 2015 8:14 pm

  Man taip pat jis labiau nei vidutiniškai patiko ir taip pat 9 įvertinau 🙂 Sakyčiau jo graudumas ir juodosios komedijos mixas yra just wonderful ir nieko panašaus iš animacinių neateina į galvą. Dar siūlyčiau pažiūrėti trumputį Harvie Krumpet 2003, to paties režisieriaus:
  http://www.imdb.com/title/tt0382734

  Gavo osakarą už best short film, animated. Taip pat iš manęs stiprus devintukas. Na prie rekomendacijų jau buvau siūlęs pastarąjį filmuką.

 2. law
  7 rugsėjo, 2015 8:18 pm
  • Filmų vakaras
   16 rugsėjo, 2015 8:33 pm

   Ačiū už nuorodą ir dar vieną verto dėmesio rekomendaciją. 🙂

   • law
    17 rugsėjo, 2015 1:32 pm

    Stengiuosi pataikyt, kas kitam gali būti įdomu. Čia savotiškas žaidimas: man malonu, kai žmogus pasižiūri filmą, kuris man patiko ir mano manymu, gali patikti ir kitam žmogui. O pastarasis, jei patvirtina, kad patiko – tai tas žaidimas tuom ir įdomus, kol pralaimi – t.y. nepataikai 🙂 Tada jau neberekomenduoju 🙂

 3. Filmų vakaras
  2 spalio, 2015 1:48 pm

  Aš irgi mėgstu rekomenduoti filmus kitiems bei laukti to momento, kai patvirtina, kad parinkau gerai 🙂 Tik paskutiniu metu nesisekė vienam žmogui parinkti (beje, įskaitant ir Mary and Max), tai kažkaip natūraliai pradėjau atidžiau svarstyti, ar tikrai tam žmogui verta kurį nors filmą rekomenduoti, ar vėl nebus nesėkmės.

 1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: