Pradžia > Adam Elliot, Geoffrey Rush, John Flaus, Kamahl > 864> Harvie Krumpet (2003)

864> Harvie Krumpet (2003)


HarvieKrumpet-281Rež.: Adam Elliot
Įgarsina: Geoffrey Rush, Kamahl, John Flaus
2003 m., Australija, 23 min
Žanras: trumpametražė animacinė komedija, drama
imdb nuoroda čia.

Mary and Max režisieriaus trumpametražis darbas, laimėjęs Oskarą kaip geriausias trumpametražis animacinis filmas, jau nekalbant apie kitus 19 laimėjimų, pasakoja istoriją apie Harvie Krumpet, kuris turi Tureto sindromą, o šalia to jį visą gyvenimą persekioja nesėkmės.

Stilistika panaši į jau minėto Mary and Max: juodasis humoras, ironija, tragiškumas šalia juokingų situacijų. Per maždaug 20 minučių parodoma visa Harvio gyvenimo istorija, kuri atrodo netgi realistiškai: juk tikriausiai kiekvieno iš mūsų gyvenimas iš šono atrodytų tragikomiškas. Tiesa, Harviui nesiseka labiau nei kai kuriems, neskaitant to, kad nepaisant įvairiausių nutikimų jis vis išlieka gyvas. O gyventi – vadinasi išgyventi visas blogybes, kurias paruošė gyvenimas ateity. Ir išgyventi su tomis blogybėmis susijusias emocijas bei mintis. Kaip ir Mary and Max, taip ir čia užkabinama savižudybės tema, vienatvės jausmas.

Piešinukai gražūs, ne tokie pūkuoti kaip Disney filmuose, tačiau kažkaip prie tematikos būtent šie ir tinka savo koloritu, išskirtinumu nuo eilinių animacinių. Trumpa trukmė – ne minusas, nes atrodė, kad visiškai pakanka turimo laiko visai istorijai išdėstyti ir pateikti viską, ką norėta. Muzikinis takelis nepraslydo pro ausis, tad ir čia dedu pliusą. Aktualios temos, tragikomiškumas, įgarsinimas – vėlgi labai kabinėtis nėra kaip. Visgi patiko kiek mažiau nei Mary and Max.

8/10

Žemiau – visas filmukas.

 1. law
  17 rugsėjo, 2015 1:07 pm

  Na, jis ne toks stiprus, kaip Mary and Max, tiek istorijos, tiek ir personažų išbaigtumu čia tikrai sutikčiau, tačiau Harvie’is yra labiau komedijinis, nei draminis, kaip kad Mary and Max. Per tokį trumpą laiką išdėstė siužetą labai originaliai bei Eliot’as stengėsi parodyti sukoncentruotą esmę ir parodė tikrai kokybiškai, kas mane l. ir sužavėjo.

  Dar prie rekomendacijų pridėčiau, čia jau ne į temą, bet mačiau, kad patiko Dial M for Murder / Įvykus žmogžudystei skambinkite M (1954), 9 balus skyrėt. Aš jam 8 skyriau, čia labai panašu. Spėju, nesigilinau ypač, tik spėju, kad įkvėptas Double Indemnity Hičkokas po 10 metų pastatė (1954) savo M versiją.

  O rekomenduoju (iš manęs taip pat 8tukas): http://www.imdb.com/title/tt0036775/
  Manau peržiūra bus tikrai įdomi 🙂

  • Filmų vakaras
   2 spalio, 2015 1:44 pm

   Ačiū!

 1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: