Pradžia > Dana Ivgy, Nelly Tagar, Talya Lavie > 888> Zero Motivation / Nulis motyvacijos (2014)

888> Zero Motivation / Nulis motyvacijos (2014)


zeroRež.: Talya Lavie
Vaidina: Dana Ivgy, Nelly Tagar,
2014 m., Izraelis, 97 min
Žanras: komedija, drama
imdb nuoroda čia.

Peržiūrėjusi šį filmą įvertinau septynetu, nors dabar galvoju, kad beveik iki aštuoneto ,,tempia“. Tikriausiai tai vienas tų filmų, kurių gerumas pasireiškia pamažu.

Zohar ir Dafi – geriausios draugės, atliekančios karinę tarnybą armijos administracijoje. Čia jos su kitomis kolegėmis svajoja apie grįžimą į namus, kur galės gyventi normalų gyvenimą, tačiau kol kas turi užsiimti joms paskirtomis veiklomis, pavyzdžiui, popierių tvarkymu, korespondencijos tvarkymu, popierių naikinimu ir kt. Arba tiesiog iš nuobodulio žaisti kompiuterinius žaidimus, nes tai tampa bene vienintelė įdomesnė veikla. Dafi labai nori būti perkelta į Tel Avivo skyrių, kur, kaip jai atrodo, ji jausis laimingesnė, o Zohar abejingai žiūri į viską, kas vyksta aplinkui, ji tetrokšta rasti vyrą, kuris atimtų iš jos nekaltybę.

Pradžia lėtokai įtraukia, galbūt todėl ir bendras įspūdis kiek krito. Buvo mintis, kad ir nebesudomins, tačiau kuo toliau, tuo viskas geryn ėjo. Komedijinė pusė šiame filme yra neprasta, humoras stiprus, ne koks banalus, o kaip tik – rodos, iki skrupulų apgalvotas ir natūraliai sudėliotas, kur jam vieta ir laikas. Netrūksta ironijos, puikiai perteikta nemotyvuotų veikėjų kasdienybė, vietomis absurdiška, bet absurdas šiuo atveju teigiamą vertę turintis žodis. Asmeniškai man labiau patiko Zahar, kurios motyvacijos trūkumas matėsi ryškiausiai, ji sugalvodavo pačių įdomiausių būdų, kaip išlieti savo nuobodulį ir abejingumą viskam, t.y. net pasekmėms, kurių ji gali susilaukti, padarius vieną ar kitą nusižengimams priskirtiną veiksmą. Dafi kiek erzino savo žliumbimu, zirzimu, bet, kaip personažas, ji buvo tinkama atsvara ir priešprieša Zohar. Dar pridėkime kitas veikėjas, turinčias savų ypatumų, ir gaunasi nebloga komanda. Vertinant veiksmą, tai sunkoka apibūdinti jį. Filmas lėtokas, sudarantis jausmą, kad nelabai kas vyksta, bet gerai pagalvojus, tai įvykių ne tiek ir mažai. Dinamikos irgi yra, ką vertinu, nes galima buvo paslysti rodomoje rutinoje ir joje užsibūti. Patiko.

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: