894> Hidden (2015)


hiddenRež.: Matt Duffer, Ross Duffer
Vaidina:  Alexander Skarsgård, Andrea Riseborough, Emily Alyn Lind
2015 m., JAV, 84 min
Žanras: siaubo trileris
imdb nuoroda čia.

Šiandien fb užmačiau, kaip kažkas rekomenduoja šį filmą. Prisiminiau, kad senokai turiu jį kompiuteryje, bet net buvau spėjusi užmiršti apie ką jis ir kas jame vaidina. Tad kol vėl neužmiršau, įsijungiau pažiūrėti.

O filmas gan įdomus. Miestelyje paskelbiamas karantinas, visi keliai uždaromi, o gyventojai privalo slėptis nuo paslaptingųjų ,,the breathers“ (išvengsiu mėgėjiško vertimo ir paliksiu šį žodį originalo kalba). Centre – šeima, kurie yra galbūt vieninteliai likę gyvi, užsidarę slėptuvėje tris šimtus su trupučiu dienų. Taigi, apokaliptinis, katastrofų filmas, o tokie būna patraukiantys dėmesį, vis ne jau pabodusios distopijos.

Nemaža dalis filmo – šeimos gyvenimas uždaroje erdvėje, ypač kreipiamas dėmesys į mergaitę, jos norus, kai tėvai kuria jai pasaulį, kokios taisyklės vyrauja, kaip nuostabiai tėtis padėdavo mergaitei atsipalaiduoti. Nors dar nemačiau, bet spėju, kad gali būti kiek panašu į The Room (pats principas, kad vaikas gyvena uždaroje erdvėje, turi ribotą kiekį žaislų, susigalvojami žaidimai ir ritualai pačių šeimos narių). Žiūrėjau ir galvojau, kad nėra čia nei siaubo, nei trilerio, o kaip tik  – rami, lėta drama. Juolab, kad ir kas tie the breathers, ilgą laiką nėra aišku.

Po kiek laiko parodomas vienas kitas prisiminimas iš praeities, kad žiūrovai susidėliotų po truputį visko priešistorę, o ir dabartyje atsiranda veiksmo, po kiek laiko – ir sveikos, labai malonios, neperspaustos ir įtikinamos įtampos, kai, rodos, kartu su veikėjais imdavau kvėpuoti vienu ritmu ir laukti, kuo viskas baigsis.

Siūlau prieš žiūrint šį filmą nesidomėti plačiau, nes tuomet kulminacija gali būti ne tiek netikėta. Nes bent jau aš nesitikėjau to, kažkaip pradžioje visai kitaip nuteikia. Galvojau tik, kas čia po galais vyksta ir kuo visa tai užsibaigs. Užsibaigė pernelyg paprastai, blankokai, nuspėjamai, bet bendro filmo vaizdo labai nenumenkina, nors aišku, kai pagalvoju, norėtųsi ryškesnio ir įdomesnio galutinio taško šioje istorijoje.

Patiko. 7/10

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: