Pradžia > Metų aptarimai, Metų aptarimai > 2020-ųjų metų aptarimas

2020-ųjų metų aptarimas


2020-aisiais sekėsi kiek geriau. Mažais žingsniais, bet jau dažniau pavykdavo ką nors įsijungti. Rodos, pirmoji metų pusė buvo labiau skirta serialams, o antroji – filmams. Tiesa, kažko rimto buvo ne tiek ir daug, stengiausi atitaikyti pagal nuotaikas, kurios neretai būdavo tinkamos tik romantikai ar animacijai. Tiesa, pastebėjau, kad lengviau tapo išjungti nepatinkantį filmą, ypač komedijas, kurioms tolerancija ypatingai sumažėjusi.

Tad 2020-aisiais buvo peržiūrėta 51 filmas ir 9 mini ar padoraus ilgio serialai. Esu paminėjusi visus išskyrus keletą, kurie buvo žiūrėti ne pirmą kartą ir kažko naujo parašyti neturėjau (ar patingėjau). Paminėsiu labiausiai patikusius filmus pagal populiariausius žanrus (atsitiktine tvarka), o serialus aptarsiu bent keliais žodžiais visus, nes blogų kaip ir nebuvo.

Geriausi filmai

Dramos:
Jojo Rabbit / Zuikis Džodžo
Marriage Story / Santuokos istorija
Revolutionary Road / Nerimo dienos
I Tonya / Aš esu Tonia

Romantiniai:
Before We Go
Bridget Jones’s Diary (nuorodoje – apie visą trilogiją)

Animaciniai:
Inside Out / Išvirkščias pasaulis

Siaubo:
Ready or Not
28 Days Later / 28 dienos po
Scream / Klyksmas

Serialai

Mini serialai
Normal People / Normalūs žmonėspuiki knygos ekranizacija, netipiška romantinė istorija, toksiški santykiai, psichikos problemos – sutelpa viskas, norisi peržiūrėti dar kartą.
Unbelievable šis gal trumpiausiai galvoje užsiliko, bet vis vien vertas dėmesio. Realiais faktais paremtas apie tai, ką gali stereotipai ir išankstinis nusiteikimas padaryti.
When They See Us – labai daug verkiau, skaudi, paveiki, vėlgi tikrais faktais paremta istorija.

Serialai:
The Act pagal realius įvykius sukurta drama, kurios tikroviškumu lengviau patikėti, peržiūrėjus dokumentinį filmą, po kurio dar labiau atsiskleidė aktorių meistrystė. Kol kas vienas sezonas, bet tarsi dar nepadėtas taškas.
Sex Education tikras saldainis, smagus, ironiškas, apie paauglius, jų tėvus ir lytinio švietimo ypatumus. Trečiasis sezonas turėtų pasirodyti 2021-ais.
American Crime Story – jei pirmas sezonas buvo puikus, tai po antrojo visiškai įsimylėjau. Trečias sezonas turėjo pasirodyti rudenį, bet dėl suprantamų priežasčių nukeltas į 2021-uosius. Nežinantiems – kiekvienas sezonas rodo atskirą, praeityje įvykusią bylą, jos nagrinėjimą ir/ar nusikaltimo įvykių eigą.
Mindhunterdėl šio tai liūdesys, nes prieš kurį laiką buvo paskelbta, kad trečio sezono nebus, nes atseit nebėra ko rodyti. Kas žiūrėjo šį serialą, manau, nesutiktų, nes bent man norėjosi kai kurių siužetinių linijų pratęsimo. Buvo kas nežavėjo, bet iš bendrai – solidus serialas, vėlgi, apie iš tiesų egzistavusius nusikaltėlius ir žudikų maniakų bylas.
Zoey’s Extraordinary Playlist dar vienas saldainis – spalvingas, juokingas, bet tuo pačiu ir rimtas temas paliečiantis. Nieko nesitikėjau, o radau įtraukiantį serialą. Su muzikiniais intarpais (perspėju, nes žinau, kad ne visiems patinka). Antras sezonas prasidėjo sausio 5-ąją.
Friends daugelio žinomas ir peržiūrėtas kitų po n kartų, o aš užkamšiau spragą ir pabandžiau išsiaiškinti, kur slypi jo fenomeno paslaptis.

Ir žinot, ko šiame sąraše trūksta? Ogi Dark. Pirmą sezoną peržiūrėjau tuomet, kai niekas apie beveik nešnekėjo, antrąjį irgi tuomet, kai tik pasirodė, bet įrašo taip ir nesugebėjau parašyti. 2020-aisiais pasirodė trečiasis sezonas, o aš kažkaip prie jo ir neprisėdau. Norėčiau tikėti, kad jo neištiks toks likimas kaip dalies kitų, kurie taip ir stovi neužbaigti, bet kai žinau, kaip ten viskas suvelta bus, sunku prisiruošti, ypač kai prieš tai reiktų atlikti namų darbus (prisiminti, kas su ko susiję).

Jau susikaupė keletas 2021-aisiais peržiūrėtų filmų, tai bent metų pradžia atrodo neblogai nuteikianti filmų žiūrėjimo atžvilgiu.

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: