Pradžia > Ewan McGregor, Juan Antonio Bayona, Naomi Watts > 387> Lo imposible / The Impossible / Pragaras rojuje

387> Lo imposible / The Impossible / Pragaras rojuje


NAOMI WATTS and TOM HOLLAND star in THE IMPOSSIBLETai tikrais įvykiais paremta istorija, nutikusi 2004-aisiais. Šeima: Marija, jos vyras Henris bei trys vaikai, iškeliauja į Tailandą atšvęsti Kalėdų. Tačiau jų idilė trunka neilgai, kadangi užklumpa cunamis. Marija su vyresnėliu Luku nubloškiami vienur, o Henris su kitais dviem sūnumis- kitur. 

Skaičiau prieš tai pačių įvairiausių atsiliepimų ir jie buvo gan vidutiniai, tačiau noro pažiūrėti filmą, kurį jaučiau jau labai seniai, kai dar tikriausiai nebuvo pirmas trailer’is paskelbtas, tai nenuslopino, tuo labiau, kad pagrindinius vaidmenis atlieka tokie geri aktoriai kaip Ewan McGregor ir Naomi Watts. Ir dabar, peržiūrėjusi, galiu pasakyti, kad taip, nėra jis įspūdingas, tačiau vidutiniu ar neįdomiu jo vadinti tiesiog negalėčiau..

Taigi, visos šios katastrofos centre- turtinga turistų šeima, kurie galvojo, kad čia praleis ramiai Kalėdas ir tikrai nesitikėjo, kad juos galėtų užklupti kas nors panašaus (kitu atveju jų tikrai čia nebūtų buvę). Esu skaičiusi komentarų, kuriuose žiūrovai retoriškai klausė, kodėl kūrėjai pasirinko rodyti turtuolius, o ne vietinius, pritarčiau tiems komentatoriams, kad pasirinkus kitokius veikėjus, ir pats filmas būtų kiek kitoks, bet.. Kūrėjai pasirinko rodyti situaciją iš turistų perspektyvos, tad ir vertinkime tai. Taip, galbūt medicininė pagalba teikiama turistams greičiau, bet ką kalbėti apie šoką: juk jie yra visiškai svetimoje vietoje, kur susikalbėti gali tik su maža dalimi gyventojų, kurie yra lygiai tokie patys kaip tu pats- turistas, trokštantis surasti savo šeimos narius ir įsitikinti, kad jiems viskas gerai, jie nepažįsta vietų ir jaučiasi visiškai vieniši. Be to, mirtis gali aplankyti kiekvieną, tad šioje vietoje netekties skausmas lygiai toks pats yra tarp visų žmonių. Ir tą skausmą galima įžiūrėti šiame filme, man pačiai buvo sunku žiūrėti kelis momentus, kai jau jaučiau, kad ašaros tuoj pradės veržtis. Liūdnas, tragiškas filmas, kuriame katastrofa prasideda kone pradžioje (o aš maniau, kad kiek ilgiau truks ,,įžanga“), o kas svarbiausia, tai kad cunamis trunka visai neilgai: kelias sekundes, bet padaro siaubingai daug žalos. Ir Naomi Watts išties šiame filme puiki, nė nekyla dvejonės dėl to, ar ji buvo verta Oskaro nominacijos. Visa atmosfera, nuotaika sukurta tinkamai, pradžioje rodyti fantastiško grožio gamtos vaizdai greitai pakeičiami į liūdnus, bet ne ką mažiau įspūdingus, o už muzikinį takelį šiam filmui skirčiau dar vieną pliusą.

Tik tiek, kad man truputį vyriausiasis sūnus Lukas atrodė pavaizduotas pernelyg didvyriškai, apskritai, vaikų vaidyba kažkokia ne itin įtikinama man pasirodė. Na, ir pabaiga. Taip, galbūt ten niekas nešokinėja iš džiaugsmo, kadangi tai, ką patyrė, tikriausiai išliks atminty visą gyvenimą, bet vis dėlto, norėjosi kiek kitokios pabaigos..

Filmas vertas žiūrėjimo. 7/10

Rež.: Juan Antonio Bayona, vaidina: Naomi Watts, Ewan McGregor, 2012 m., Ispanija, 114 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: