314> Onegin / Oneginas


Iki šiol buvau girdėjusi, kad toks Oneginas egzistuoja, bet kas jis toks- nė neįsivaizdavau. O pasirodo, jis garsaus rusų rašytojo Aleksandro Puškino poemos ,,Oneginas“ pagr. veikėjas. Poemos ekranizacijoje pasakojama apie tai, kaip paveldėjęs giminaičio turtus jis atsikelia į provinciją ir čia sutinka gražiąją Tatjaną.

Pradžioje Oneginas rodomas kaip mergišius ir mėgstantis linksmintis, bet tuo pačiu ir visiškai nusivylęs aristokratų draugija, skendintis melancholijoje. Tačiau atvykęs į provinciją jis ima keistis. Dar vienas keitimasis bus po svarbaus įvykio-vieno didžiausių lūžių siužete. Deja, bet ar dėl laiko trūkumo, ar dėl scenarijuje esančių skylių, tas keitimasis buvo rodomas labai blankiai ir tik iš aplinkinių kalbų įmanoma suprasti: štai, jis pasikeitė, tapo toks ir toks.. O juk Ralph Fiennes tikrai geras aktorius, jam tikrai nebūtų buvę sunku susitvarkyti su besikeičiančiu personažo charakteriu, o dabar, kaip ir sakiau, to negalėjo parodyti, nes neskirta visiškai tam vietos.

Pati istorija- klasikinė uždraustos meilės istorija. Na, uždraustos- ne visai tas žodis apibūdinti tam, kas įvyko pradžioje. Greičiau, tai buvo klaida, didelė klaida, kuri vėliau padarė neatitaisomą žalą dviejų veikėjų gyvenimams. Žiūrėti buvo įdomu. Aktorių pora parinkta tikrai gerai, nors Liv Tyler ir nėra labai mano mėgstama. Bet tiesiog filmo trukmė pasirodė per trumpa (nors šiaip tai tikrai jis nėra trumpas), kad viską pakankamai atskleistų.

Pabaiga gal ir ne tokia, kokios norėtųsi, bet vis geriau.. Nes jau maniau, kad pasibaigs kažkuriam iš jų labai blogai.

Rekomenduoju kostiuminių dramų mėgėjams.

7/10

Rež.: Martha Fiennes, vaidina: Ralph Fiennes, Liv Tyler. Toby Stephens, Lena Headey, 1999 m., Didžioji Britanija, JAV, 106 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: