Pradžia > Antti Jokinen, Laura Birn, Liisi Tandefelt > 369> Puhdistus / Purge / Valymas

369> Puhdistus / Purge / Valymas


puhdistus6Tai garsiojo Sofi Oksanen romano ,,Valymas“ ekranizacija. Romaną skaičiau jau senokai, vos jam pasirodžius Lietuvoje ir, nors man jis tikrai patiko, labai greitai patys siužeto vingiai užsimiršo. Tik bežiūrėdama filmą ėmiau prisiminti tai, ką buvau užmiršusi, o prisiminti verta, nes tai- tikrai įdomi ir neįprasta istorija, pasakojanti apie dvi moteris: Zarą- per neapdairumą pakliuvusią į žiaurų prostitucijos verslą bei Alidę- garbaus amžiaus  senolę, kurios praeitis paženklinta skausmu, ašaromis, netektimis ir žiauriais pasirinkimais, neduosiančiais ramybės jai visą likusį gyvenimą.

Ką galiu pasakyti. Skandinavai moka kurti filmus. Džiaugiuosi, kad šio romano pirmiausia ėmėsi būtent jie, na, o Holivudas dėl manęs gali ir nekurti filmo, nors be abejo, pastarasis dalykas pritrauktų daugiau žiūrovų ir prie suomiškojo varianto. Įdomumo dėlei galiu pasakyti, kad šis filmas buvo pretendentas patekti tarp šių metų Oskaro nominantų geriausio užsienio filmo kategorijoje.

Šalta, niūri nuotaika, prasidėjusi nuo pat pirmos minutės, taip ir nedingsta iki pat pabaigos. Gera aktorių komanda ir puikiai perteikta abiejų laikmečių atmosfera- tai didelis šio filmo pliusas. Prisipažinsiu, nebuvo taip, kad filmas labai įtrauktų, buvo ir nuobodesnių minučių, bet sakyti, kad jis neįdomus- niekaip negalėčiau. Jokių perdėtų emocijų, nereikalingų dialogų, perspaustų scenų: visko tiek, kiek reikia, kad suvoktumėte abiejų veikėjų praeitį ir nuspręstumėte: ar nuteisti, ar išteisinti. Abiejų praeitis- tikra tragedija, tačiau viena jų dar turi daug laiko ištaisyti darytas klaidas ir pradėti naują gyvenimą, tuo tarpu kita- varžoma laiko ir artėjančios mirties, kurios, manau, ji jau seniai laukia, tačiau negalėjimas užmiršti praeities ir ištaisyti, to, kas nepataisoma, neleidžia jai ramiai palikti šio pasaulio. Jos sutiks viena kitą, kad pagaliau viskas susidėliotų į vietas.

Be abejo, rekomenduoju, nors siūlau ir perskaityti knygą, kur, be abejo, viskas išsamiau parašyta.

7/10

Rež.: Antti Jokinen, vaidina: Laura Birn, Liisi Tandefelt, 2012 m., Suomija, Estija, suomių k., 120 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: