370> Albert Nobbs / Albertas Nobsas


albert-nobbsFilmas kompiuteryje išgulėjo gal kokius metus. Ir vieną sykį jau buvau bandžiusi jį žiūrėti, bet kažkaip nesėkmingai, nes po keliolikos minučių jį tiesiog išjungiau. Ir tik šiandien vėl prisiruošiau jį pagaliau visą pažiūrėti.

XIX. a. vienišoms moterims išgyventi sunku. Todėl Albert Nobbs visą gyvenimą pragyveno kaip vyras, pastaruoju metu dirbdamas viešbutyje. Apie tai, kad šis paslaugus ir malonus vyras galėtų būti moteris- niekam nė minties nekilo, tačiau susitikimas su dažytoju pakeičia Albertą.

Iš karto sakau: nesitikėkite meilės. Jos čia tikrai nelabai bus. Na, būtų galima išskirti antrame plane esančią, tačiau gan svarbią porą, kurią vaidina Aaron Johnson ir Mia Wasikowska. Bet kad ir ten toji meilė net ne meilė..

Iš karto pagirsiu grimą: Albert Nobbs vaidinanti Glenn Close atrodė kaip tikras vyras, tik menkas sudėjimas ją kiek išskyrė iš kitų. Net kai buvo su suknele, man ji vis tiek atrodė kaip vyras, ko nepasakysiu apie kitą veikėją (tik nenoriu daug spoilinti). Beje, įdomu tai, kad pagr. vaidmenį atliekanti aktorė buvo nominuota Oskarui net 6 kartus, vienam iš jų- už vaidmenį šiame filme. Iš viso filmas buvo nominuotas tris kartus, tad man truputį keista, kad jis taip ir liko nepastebėtas ir ne itin žinomas, net ir aš apie jį sužinojau tik bežiūrėdama Aaron Johnson profilį imdb puslapyje.

Filmas pasirodė kiek per ilgai užtęstas. Dar man kai kur trūko aiškumo (pvz. kodėl Albert norėjo vesti moterį? Ir iš viso, kokia moteris (jei ji nėra kitos orientacijos) sužinojusi tiesą neapskelbs to visiems ir pati nebėgs į šalį?. Aišku, nebent ji turi savų paskatų ir tai jai yra naudinga)). Kadangi tematika gan panaši, prisiminiau Boys Don’t Cry, bet ten viskas kitaip, čia svarbiausia Alberto vidinė būklė, tragiškumas man šioje vietoje- tai jos svajonės apie gražią ir šviesią ateitį, noras būti savimi ir daugiau nebesislėpti. Čia pat vystoma ir Helenos ir Džo siužetinė linija, visai kitokia nei Alberto, tačiau lygiai taip pat nieko gero nežadanti: greitas susižavėjimas ir aistra ne visuomet žada gerą santykių baigtį. Ypač, kai abiejų jaunuolių idealai ir svajonės yra visiškai skirtingos.

Man filmas- vienas iš tų, kurie ,,ramiai srovena“, neturi didelės kulminacijos ir staigaus kritimo žemyn atomazgos link, viskas taip gražiai, tyliai.. Ar tai gerai? Kaip kada, žiūrint kaip pateikiama. Šiam filmui tai tiko, nors visgi man pabaiga (t.y. tai, kas susiję su Nobbsu) kiek perspausta.

Beje, negalvokit, kad filmas labai liūdnas- netrūksta čia ir juokingų akimirkų.

Visai patiko. O ir A. Johnson atrodo žymiai geriau nei filme  ,,Ana Karenina“. 7/10

Rež.: Rodrigo García, vaidina: Glenn Close, Mia Wasikowska, Aaron Taylor-Johnson, Jonathan Rhys Meyers, 2011 m., Didžioji Britanija, Airija, Prancūzija, JAV, 113 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: